Zaim: "2019'da 330 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyoruz"

12 milyon jant üretim kapasitesine sahip olan ve beş kıtaya ihracat yapan Maxion İnci Jant Grubu, Türkiye ekonomisine 330 milyon dolarlık katma değer yaratmayı hedefliyor.

A+ A-

Maxion İnci Jant Grubu, 2018 yılında 10 milyondan fazla jant üretimi gerçekleştirdi. Cirosunun yüzde 80’ini beş kıtada 60’ın üzerinde ülkeye yaptığı ihracattan elde eden şirket, 2019’da 330 milyon dolarlık jant ihraç etmeyi hedefliyor.

“Yatırımlarımızı sürdüreceğiz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Maxion İnci ve Maxion Jantaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Zaim, “Bugün Maxion İnci Jant Grubu olarak, Manisa’da bulunan dört fabrikamızda ürettiğimiz ürünlerin yarısından fazlasını ihraç ediyoruz. 2018’de 10 milyondan fazla jant üretimi gerçekleştirdik. 2019 yılında da, Endüstri 4.0 ve dijitalleşme odağında, otomasyon ve hayata geçirdiğimiz üretim-verimlilik projelerimizle kapasitelerimizi ve üretim adetlerimizi artırmaya devam edeceğiz. Aynı zamanda, dünyanın dört bir yanına gönderdiğimiz ürünlerimizle, ülkemize ve ülkemiz insanına duyduğumuz güvenle yatırımlarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.