Yüksek performans ve güvenilirlik sunan hidrolik kaplinler

Eaton’ın düz yüzlü çabuk ayrılan kaplin portföyü, en zorlu uygulamalarda makina performansını maksimuma çıkartmak için 400 bar’a kadar yüksek performanslı basınç oranı ve yüzde 25’e kadar geliştirilmiş akış hızı sunuyor.

A+ A-

Eaton

Güç yönetim şirketi Eaton, mobil makina üreticilerinin yüksek basınç ve yüksek darbeli basınç çözümlerine dönük pazar talebini karşılamalarına yardımcı olmak için yeni tasarlanmış düz yüz serisi çabuk ayrılan kaplinleri ürün portföyüne dâhil etti. Çok sayıda sektör için uygun olan uygulamalar arasında; tarım makinaları için ataşmanlar, tekerlekli yükleyiciler, ekskavatörler, inşaatlarda kullanılan buldozerler, ticari araçlardaki römorklar, demiryollarında kullanılan bakım ekipmanları, deniz kıyısında ve denizden uzakta kullanılan ağaç kesmeye yönelik vibrasyonlu çekiçler gibi ormancılık ekipmanlarındaki ataşmanlar ve kar temizleme ekipmanları bulunuyor.
Eaton’ın düz yüzlü çabuk ayrılan kaplin portföyü, en zorlu uygulamalarda makina performansını maksimuma çıkartmak için 400 bar’a kadar yüksek performanslı basınç oranı ve yüzde 25’e kadar geliştirilmiş akış hızı sunmaktadır. Yenilenmiş düz yüzlü çabuk ayrılan kaplinler, basınç düşüşlerini ve enerji kayıplarını azaltmaya yardımcı olur. Bu, daha düşük yakıt ve enerji tüketimiyle sonuçlanır. Küçük boyutlarda dâhi yüksek akış hızları, küçük boyutlu hortumlar kullanılabileceği için daha fazla tasarım esnekliği sunuyor.

Molijn: “Daha kompakt çözümler gerekiyor”
Eaton Ürün Satış Müdürü Ron Molijn, konu hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Pazarın ihtiyaçları, daha yüksek çalışma basınçları gerektiren daha kompakt çözümler yönünde ilerliyor. Tasarımcılar, ekipmanları daha kompakt hale getirmek için çalışıyorlar; çünkü ISO 16028 Standardı’nın 250 bar’lık çalışma basınçları artık yeterli değil. Mobil uygulamalarda, yüksek basınç ve ilişkili yüksek darbeli basınç, daha sağlam ve dinamik uygulamalar için temel önemdedir.”
Eaton'ın yeni düz yüzlü çabuk ayrılan kaplinleri, ISO 16028 Standardı’nın 250 bar’lık basıncı yerine; statik, sabit veya darbesiz uygulamalar için 400 bar’a ulaşarak çalışma basınçlarıyla ilgili söz konusu standardı aşıyor. Bu hortumlar, orta dereceli hidrolik darbeler içeren dinamik uygulamalara yönelik ISO basınç değerleri için 1400 bar ve 350 bar’lık patlama basıncına sahipler ve yine standartta tanımlanan 250 bar'ı aşıyorlar.

Üretkenliği ve güvenilirliği artırıyor
Yeni tasarım, 3 kat daha fazla korozyon direnci sağlayan ‘yeşil’ Guardian Seal kaplamayı içeriyor. Tuz püskürtme testleriyle ortaya konan 720 saat’lik minimum korozyon direnci, yüksek korozyon koruması sağlayarak, zorlu koşullarda bakım ve aksama süresini azaltıyor ve üretkenliği ve güvenilirliği artırıyor.
Saha performansı, kaplinleri hatasız bağlamaya yönelik kolay görünür renk kodlarıyla destekleniyor. Ek olarak kaplinlerde, basınç altında bağlanma (CUP) özelliğine sahip alternatif tasarımlı tapalı kaplin sunuluyor. Bu kaplin, artık basıncı patentli bir tahliye valfiyle boşaltacak şekilde 350 bar’a kadar bağlama özelliği sunuyor. Bu özellikler, 350 bar gibi yüksek basınçlarda dâhi bağlamayla ilgili sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Artık aletlerle basıncı almak gerekmediği için kaplin zarar görmez ve bakımdan kaynaklanan makina aksama süresinin önüne geçilir.