Yüksek ilerlemeli yüzey frezesi verimliliğe hız katıyor

Kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant, CoroMill® 745 yüzey frezesi kesicisinin yeni yüksek ilerlemeli sürümünü tanıttı. 25° giriş açısına sahip bu ürün, çelik ve döküm demir iş parçalarında frezeleme yaparken daha yüksek verim sağlıyor.

A+ A-

Sandvik Coromant

Kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant, CoroMill® 745 yüzey frezesi kesicisinin yeni yüksek ilerlemeli sürümünü tanıttı. 25° giriş açısına sahip bu ürün, çelik ve döküm demir iş parçalarında frezeleme yaparken daha yüksek verim sağlıyor. Yeni yüksek ilerlemeli sürüm, 2,8 mm (0,110 inç) kesme derinliğine kadar olan uygulamalarda daha da yüksek talaş kaldırma oranları (MRR) sağlıyor. Bu yeni kesici; kalıp, pompa ve valf, petrol ve gaz, otomotiv, enerji üretimi ve genel mühendislik gibi sektörler için avantaj sağlayacak.
Yeni, yüksek ilerlemeli CoroMill 745 kullanıldığında daha yüksek MRR ve verime karşılık yüzey ince işlemesinden hiçbir ödün verilmez. Yenilikçi kesici uç konumlandırması sayesinde, mükemmel talaş oluşumu, yumuşak bir ses ve düşük güç tüketimi sunan bir hafif kesme işlemi sağlanır.

Westin: "Daha düşük maliyet sunuyor"
Sandvik Coromant Ürün Yöneticisi Matts Westin, konu hakkında şunları söylüyor: “Yeni kesicinin sağladığı önemli avantajlardan biri de, çift taraflı ve 14 kenarlı kesici uç tasarımının sunduğu kenar başına daha düşük maliyettir. Gerçekten de, şirketlerin satın alma departmanları takım stok maliyetlerinin düşeceğini öğrenmekten mutlu olacaklar. Çünkü, 25° giriş açısına sahip CoroMill 745, 42° giriş açısına sahip olan diğer eşiyle aynı kesici uçları kullanıyor.”
CoroMill 745'in yüksek ilerlemeli sürümü işleme merkezlerinde ve çok amaçlı tezgahlarda, kaba talaş işlemeden yarı ince talaş işleme yüzey frezelemeye kadar olan uygulamalar hedefleniyor. Çok kenarlı konsepte sahip bu takım, büyük toplu üretimler, esnek transfer hatları ve maksimum takım kullanımının önemli olduğu durumlar için özellikle uygun. Valfler, motor blokları, kasnaklar, ana gövdeler, pompa parçaları ve kalıplar başta olmak üzere, esasen ISO P ve ISO K malzemelerden üretilmiş her türden genel mühendislik parçasında frezeleme yaparken avantajlar sunar. Kısa (0,6 mm, 0,024 inç) bir paralel bölge bulunması iyi bir yüzey ince işlemesi sağlar. Büyük vida kullanım kolaylığı sağlarken; kesici ucun konumu ve yedi kenarlı kesici uç şekli güvenilir yüzey frezeleme işlemleri için bağlamayı olağanüstü güvenli hale getirir. Çapı 63-160 mm aralığında (2,5-6,0 inç) olan tüm kesicilerde içten kesme sıvısı mevcuttur.

Yüzde 40 daha düşük devir süresi sağladı
Bu teklifin sunduğu potansiyel kazanca örnek olarak; ISO 50 gantry freze üzerinde yapılan bir müşteri deneme uygulamasında, döküm CMC ST52 (165 HB) malzemeden üretilmiş bir tezgah gövdesi parçasında yüzey frezeleme yapıldığında etkileyici avantajlar görüldü. 25° giriş açısına sahip 125 mm (5 inç) CoroMill 745, rakip takıma göre parça başına yüzde 40 daha düşük devir süresi sağladı.
25° giriş açısına sahip yüksek ilerlemeli CoroMill 745, 42° giriş açısına sahip CoroMill® 745'in tamamlayıcısıdır.