Yüksek hacimli ve ağır parçalar içeren işlemler için ideal çözüm

Uzay-havacılık ve enerji sektörleri gibi büyük iş parçaları ile çalışan makina kullanıcıları için ideal olan HCN-5000'in maksimum iş parçası çapı 800 mm, yüksekliği 1000 mm.

A+ A-

Mazak

Mazak'ın HCN-5000 yatay işleme merkezi, modüler otomasyon çözümleriyle yüksek hacimli üretim için üstün performans, hassasiyet ve güvenilirlik sağlayan ideal bir çözüm. Makina, 60 m/dk hızlı boşta hareket hızına ulaşan yüksek devirli iş milinin yanı sıra büyük bir işleme zarfına sahip. Böylece, çelik malzemelerden demir dışı malzemelere kadar çok çeşitli tipteki büyük iş parçalarının işlenmesi için sınıfının en iyi performansını sunuyor.
Uzay-havacılık ve enerji sektörleri gibi büyük iş parçaları ile çalışan makina kullanıcıları için ideal olan HCN-5000'ün maksimum iş parçası çapı 800 mm, yüksekliği 1000 mm. Ayrıca makina, standart olarak yüksek rijiditeli 500 mm x 500 mm palete sahip iki palet değiştirici ile donatıldı.

Hızlı takım değiştirme özelliğine sahip
HCN-5000 yatay işleme merkezi, yüksek hızlı ve yüksek torklu 40 konik, entegre motor iş mili, 35,0 kW 40%ED değeri ile 18.000 dev/dk. devrinde çalışabilir. Böylece, ultra hızlı kesim gerçekleştirilir. Buna ek olarak, 2,6 saniyelik talaştan talaşa süresiyle hızlı takım değiştirme özelliğine sahip makina, kolay programlama ve operatör dostu ergonomik tasarım için Mazak'ın SmoothG veya alternatif olarak SmoothC kontrolü ile donatıldı.
Maksimum 160 takım seçeneğiyle 40 takımlık magazine sahip olan HCN-5000, Mazak'ın Çoklu Palet Havuzu (MPP) Sistemi ile kolayca birleştirilebilir. MPP, maksimum iş parçası boyutuna kadar 10 ilâ 16 arasında paleti içinde bulundurabilen kompakt çoklu palet stokudur ve sınırlı yerleşim alanıyla insansız üretime ihtiyaç duyan üreticiler için idealdir. Makina, Mazak'ın Palletech sistemiyle kullanılabilmesi için otomasyona da hazırdır.