Yenilikçi kablosuz haberleşme sistemi

Endüstriyel, bilimsel ve tıbbi tesisler için yüksek frekanslı, kısıtlı bir ISM bandı kullanan EX600-W, fabrika içerisinde ve yakınındaki elektrik gürültüsünden etkilenmiyor.

A+ A-

SMC Turkey Otomasyon A.Ş.

SMC’den, kullanıcılara EtherNet/Ip ve Profinet uyumlu, merkezi olmayan bir çözüm: Elektrik gürültüsünden etkilenmeyen, zorlu endüstriyel ortamlarda bile güvenilir olarak kabul edilen bir kablosuz fieldbus ünitesi olan EX600-W serisi piyasaya sunuldu.
Endüstriyel, bilimsel ve tıbbi tesisler için yüksek frekanslı, kısıtlı bir ISM bandı kullanan EX600-W, fabrika içerisinde ve yakınındaki elektrik gürültüsünden etkilenmiyor. Bundan dolayı, otomotiv üretim ve kaynak hatları gibi zorlu ortamlar için kolaylık ve güvenlik sağlıyor. İletişimin son derece güvenilir olduğu ve frekans atlatma tekniklerinin kullanıldığı ürün, diğer kablosuz cihazların girişiminin ve veri şifrelerinin yetkisiz erişiminin durdurulduğu bir teknoloji kullanılmasından dolayı bağlantı güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor.

127 kablosuz alt modüle kadar kontrol imkânı
EX600-W, ana operatörler tarafından dijital ve analog sinyallerin kontrol edildiği; ayrıca pnömatik ürünleri yönetebilen kablosuz ve merkezi olmayan fieldbus sistemi sunan SMC'nin en son yeniliği. 1 ana modül altında 127 kablosuz alt modüle kadar kontrol imkânı sağlayabiliyor. Ayrıca, toplam 1280 dijital giriş ve 1280 dijital çıkış sinyalini destekliyor. PLC’den bağımsız kendine ait diagnostik fonksiyonları bulunan ürün; kısa devre tespiti, açık devre uyarısı ve otomatik arıza tanımlama özellikleri ile donatıldı. Ayrıca, sayaç fonksiyonu ile tüm sensör, valf ve piston grubunun ömür durumunu otomatik olarak takip etmektedir.
Sistemdeki kablo ve konektörlerin sayısındaki ciddi azalma; kurulum, devreye alma, modifikasyonlar ve bakım sürelerini en aza indiriyor. Fiziksel kablo konnektör hasarı ve devre kırılması riski de önemli ölçüde azaltılarak hem performans, hem de üretkenlik seviyesini yükseltiyor. Kabloların sistemden kalkması ile kablo konnektör maliyetleri de en az seviyeye indiriliyor.Daha büyük bir operasyonel esneklik sunuyor
EX600-W aynı zamanda, neredeyse her yere yerleştirilebildiği için daha büyük bir operasyonel esneklik sunuyor. Özellikle haberleşmenin aktarılmasında sorunlar yaşanılan döner tabla uygulamaları, temiz oda uygulamaları, indeksleme masaları ve yaygın olarak robotik kolların üzerinde ve değişken hareketli parçalarla çalışan uygulamalar için idealdir.
Konu hakkında açıklamalarda bulunan SMC yetkilileri, “Müşterilerimize bugünün ve yarının iletişim ihtiyaçlarını karşılamak için kusursuz bir kablosuz çözüm sunan EX600-W, yenilikçi bir iletişim ürünüdür. Alanında dünya lideri ve yenilikçi bir firma olan SMC, pnömatik ve kablosuz endüstriyel haberleşme teknolojisini harmanlayarak, üst düzey ve eşsiz bir ürünü daha dünya pazarına sundu” diye konuştular.