Yenilikçi alına kanal açma sistemi

CoroCut QF, derin ve dar alına kanallar işlerken bile benzersiz güvenilirlik ve üstün uygulama güvenliği sunmak için tasarlanmış olup; aynı zamanda kullanması zor özelliklere gelişmiş erişilebilirlik de sağlar.

A+ A-

Sandvik Coromant

CoroCut® QF, kesici takımlar ve takımlama sistemleri uzmanı Sandvik Coromant'ın alına kanal açmak için özel olarak tasarladığı yeni bir konsepttir. CoroCut QF, derin ve dar alına kanallar işlerken bile benzersiz güvenilirlik ve üstün uygulama güvenliği sunmak için tasarlanmış olup; aynı zamanda kullanması zor özelliklere gelişmiş erişilebilirlik de sağlar.

Claus: “Uygulama stabilitesi çok önemli”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sandvik Coromant Kesme ve Kanal Açma Ürün Yöneticisi Jenny Claus, şunları söyledi: “Bir alına kanal işlenirken talaşlar kolayca kanal içine sıkışabilir ve üretim verimliliğine zarar verebilir. Bu nedenle uygulama stabilitesi çok önemlidir. CoroCut QF, yüksek bıçak sertliğini artırmak için güçlü bir tasarıma sahipken; hassas yönlendirilmiş soğutma sıvısı da, başarılı ve tekrarlanabilir alına kanal açma işlemine yardımcı olur. Kesici uç ekstra stabilite için eğilirken; yenilikçi bir yarık tasarımı, doğru sıkma kuvvetinin uygulanmasını sağlar. Kesici ucun üstünde, altında ve arkasında bulunan özel raylar, kesici uç hareketini en aza indirgeyerek uygulama güvenliğini kolaylaştırır.”
Uygulama stabilitesini artıran CoroCut QF'nin ek özellikleri, eksenel montajlı CoroTurn® SL başlığının yeni bir versiyonunu içeriyor. SL başlığın kullanılması, müşterilerin ulaşılması zor özelliklere erişilebilirliğin artırılması ile sönümlemeli Sessiz Takımlar™ delik işleme baralarında stabil, yüksek kaliteli iç alına kanal açma için CoroCut QF'den faydalanabileceği anlamına gelmektedir.

İnsansız işleme için potansiyel sağlayabilir
Bu tip bir takımda, hassas üst ve alt kesme sıvısının bulunması piyasada benzersizdir ve özellikle derin ve dar alın kanalları açarken yararlıdır. Kanallarda sıkışan talaşlar, kesici ucun kırılmasına ve riskli uygulamalara neden olabilir. Alına kanal açma işlemi sırasında genellikle operatörler, talaşların sıkışması durumunda ilerlemeyi düşürmektedir ve bu da verimliliği engellemektedir. Sonuç olarak; gelişmiş talaş kontrolü ve kesme kuvvetleriyle başa çıkabilen sağlam bir sistem çok önemlidir. Bu özellik aynı zamanda insansız işleme için potansiyel sağlayabilir.
Bir müşteri örnek çalışmasında; bir CNC tornalama merkezinde 35 bar (508 psi) basınçlı kesme sıvısı ile düşük karbonlu çelikten sesli sistem parçalarında alına kanal açılırken, zayıf talaş kontrolü ve gürültü sorunlar arasındaydı. CoroCut QF'ye geçiş yapınca, gelişmiş talaş kontrolü ve uygulama güvenliği, parçaların tamamlanmasında 50 parçadan 120 parçaya kadar bir artış gibi birçok avantaj sağladı (yüzde 140 daha fazla takım ömrü). Taretin dönmesini engelleyebilecek talaşları temizlemek için müşterinin her 10 parçada bir üretimi durdurması ihtiyacı ortadan kalktı.
CoroCut QF, 3 ve 4 mm (0,118 ve 0,157 inç) kesme genişlikleri, dört kalite (GC1105, GC1125, GC1135 ve GC1145) ve alına derin kanal açma için TF geometrisiyle birlikte piyasaya sürülecek: Kanal açma için -GF ve profil işleme için -RM. Ayrıca, özel bir parça için gereken kesin bir kesme derinliği ve çap aralığı ile optimize edilmiş bir takım oluşturmayı mümkün kılan bir Sipariş üzerine İmalat sistemi de mevcut.