Yeni TIG cihaz serisi

MagicWave 230i, 190 ve TransTig 230i, son derece kullanışlı, güçlü ve sessizdir. Bu cihazlar, hızlı sinyal işlemcileri sayesinde her zaman tam olarak olası en düşük gürültü emisyonu ile mümkün olan en yüksek ark kararlılığına olanak tanıyan akım eğrisine ulaşır.

A+ A-

Fronius, tungsten soygaz (TIG) kaynağına yönelik üç cihazla manuel kaynak ekipmanı portföyünü genişletti. MagicWave 230i, 190 ve TransTig 230i, son derece kullanışlı, güçlü ve sessizdir. Bu cihazlar, hızlı sinyal işlemcileri sayesinde her zaman tam olarak olası en düşük gürültü emisyonu ile mümkün olan en yüksek ark kararlılığına olanak tanıyan akım eğrisine ulaşır. Kullanıcı, sezgisel menü navigasyonu sayesinde doğru parametreleri yalnızca birkaç adımda bularak kendi el becerilerine odaklanabilir ve böylelikle temiz bir kaynak dikişi elde edebilir.

Çok yönlü güç kaynağı
İster boru hatları, isterse konteyner yapımı veya paslanmaz çeliğin işlenmesi ya da araç onarım ve bakımı olsun, Fronius'un yeni TIG kaynak cihazları birçok uygulama için uygundur. En güçlü güç kaynağı, alternatif akımlı kaynağa yönelik MagicWave 230i’dir. Özel avantajı: Bluetooth, WLAN ve NFC teknolojileri ile diğer cihazlarla iletişim kurabilir ve ağ bağlantısı sağlayabilir. MagicWave 190, çelik, paslanmaz çelik veya alüminyum gibi malzemelerin kaynak işlemlerinde olmazsa olmazdır. Alternatif akım kaynağı gaz soğutması ile kullanılabilir ve farklı uygulamalar için optimum seçenektir.

Doğru akımla kaynak için hafif
Yeni serinin bir diğer parçası ise, doğru akım kaynağına yönelik TransTig 230i'dir. Sadece 15,9 kg boş ağırlığa sahip olan bu cihaz son derece hafiftir. Manuel kaynak cihazı, alüminyum dışındaki tüm kaynak uygulamaları için uygundur. Güç kaynağı, tıpkı MagicWave 230i'de olduğu gibi opsiyonel olarak su soğutması ile kullanılabilir. Ayrıca TransTig 230i; Bluetooth, WLAN ve NFC üzerinden akıllı kaynak kaskı, uzaktan kumanda ve hatta akıllı telefon gibi cihazlara kablosuz olarak bağlanabilir.

Optimum kullanıcı adaptasyonu
Manuel kaynak cihazının 4,3 inç tam grafik ekrana sahip çok dilli kullanım konsepti, sezgisel ve kolay kullanım imkânı tanır. Sık kullanılanlar tuşu, kaynakçının sıklıkla kullandığı parametreleri geri çağırmasına ve ayarlamasına olanak tanır. Önemli avantajlarından biri de modüler yapısıdır: Kullanıcı, cihazı çeşitli fonksiyon paketleri ile dilediği şekilde genişletebilir. Bu paketler arasında; 999’a kadar job’ı aynı anda kaydedebilen job fonksiyonu, tüm darbe fonksiyonlarının muhafazasına yönelik PulsPro paketi, ek veri dokümantasyonu ve Limit Monitoring yer almaktadır. Kullanıcı, kullanım konsepti sayesinde tanımlı bir parametre penceresi oluşturabilir ve belirli kaynak parametrelerini gözetebilir. USB yuvası, yazılım güncellemelerinin gerçekleştirilmesine ve kaynak verilerinin belgelendirilmesine imkân tanır.

Hassas işleme için yeni torç
Tüm cihazların multivoltaj versiyonu mevcuttur. Güç kaynağının arka kısmında kilitlenebilir bir cihaz soketi olan Fronius Power Plug sayesinde, şebeke kablosu ya da fişi, kullanım ortamına göre kolay ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir. Böylece, dünya çapında ve farklı şebeke gerilimlerinde kullanım sağlanır. Aynı zamanda Fronius, torcu yeniden tasarladı: Standart olarak torç değiştirme sistemi ile kombine edilen ergonomik tutamak, konforu artırır ve çok daha hassas işlem sağlar. Entegre olarak bulunan güçlü LED, dikiş alanını yeterli düzeyde aydınlatır. Bu sayede, kaynakçı işine odaklanabilir ve daha temiz bir sonuçlar elde edilir.