Yeni taşıma sistemi tüm tesis verimliliğini artırıyor

B&R tarafından SPS IPC Drives Fuarı’nda ilk kez tanıtılan ACOPOStrak, seri üretim verimliliğini tek ürün adetinde de koruyan dünya çapında piyasadaki ilk ürün olma özelliğini taşıyor.

A+ A-

B&R

SPS IPC Drives Fuarı’nda B&R, en yeni akıllı taşıma sistemi olan ACOPOStrak’i ilk kez tanıttı. Sistem, seri üretim verimliliğini tek ürün adetinde de koruyan dünya çapında piyasadaki ilk ürün olma özelliğini taşıyor.
ACOPOStrak’in elektronik ayrıştırıcısı sayesinde, hızlı ürün akışları bölünüp tekrar birleştirilebilir. Sonuç olarak bir servis hattı kurulabilir. Böylece, bu servis hattının üzerine ilave yeni taşıma üniteleri yüklenebilir ve elektronik ayrıştırıcı yardımıyla diğer üniteler ilgili üretim hatlarına yönlendirilebilir. Eş zamanlı olarak, artık ihtiyaç duyulmayan taşıma üniteleri servis hattına yönlendirilebilir. Tüm bunlar yüksek üretim hızıyla gerçekleşir.
B&R’ın Mekatronik Teknolojileri Müdürü Robert Kickinger, fuarın başlangıcındaki ürün lansman etkinliğinde, “Böylelikle, ürün değişimleri herhangi bir makina duruşuna mâruz kalmadan gerçekleşir” diye konuştu.
ACOPOStrak’in esnek modül tasarımı, kare şemasına dayalı olarak olası tüm açık ve kapalı parça formlarının oluşturulmasını mümkün hale getirir. Buna ek olarak, sistem 5 g ivmelenme kapasitesine sahiptir ve maksimum hızına 4 m/s’den daha yüksek bir hızda ulaşır. Minimum ürün mesafesi 50 mm’dir. Elektronik ayrıştırıcılar ve kapsamlı tasarım esnekliğinin kombinasyonundan oluşan performans verilerine sahip böyle bir sistem pazarda büyük bir yeniliktir.