Yeni programlanabilir kontrolör

Rockwell Automation’ın sunduğu yeni Allen-Bradley CompactLogix 5480 kontrolör ile endüstride çalışanlar, üretim akışını daha iyi kavrayabilir, daha fazla tam ve doğru bilgi ile işletme kararları alabilirler.

A+ A-

Rockwell Automation

Yeni Allen-Bradley kontrolör, operatörleri daha iyi üretim kararları vermeleri için yönlendiriyor. CompactLogix 5480 kontrolör, Logix PAC ve Windows temelli işletim sistemini tek bir platformda birleştiriyor.
Rockwell Automation’ın sunduğu yeni Allen-Bradley CompactLogix 5480 kontrolör ile endüstride çalışanlar üretim akışını daha iyi kavrayabilir ve daha fazla tam ve doğru bilgi ile işletme kararları alabilirler. Kontrolör, bir Logix PAC ile Microsoft Windows 10 IoT Enterprise işletim sistemini tek bir platformda birleştirerek, çalışanların makina verilerini kaynağında görmesine olanak sağlıyor.

Shaw: “Daha hızlı karar almalarını sağlıyor”
Rockwell Automation Kontrolörler Global Ürün Müdürü Jason Shaw, konuya ilişkin açıklamasında şunları söyledi: "Kontrolör ham makina verisini toplayıp bunu çalışanlara faydalı bilgi olarak, hem de makina düzeyinde geri veriyor. Bu kararları oluştukları yerin yakınında geri besleyebilmek, çalışanların daha akıllı ve hızlı operasyon kararları almalarını sağlıyor. Sonucunda da, sorunlara daha iyi reaksiyon gösterebiliyor ve bu sayede Connected Enterprise’ın verimini artırabiliyorlar.”
Kontrolör, makina seviyesinde gerçek zamanlı veri toplayarak gecikme süresini azaltabiliyor. Kullanıcılar, kontrol verisini kaynağında görüntüleyebiliyorlar, diğer bilgileri ise şirket veya cloud ile paylaşılabiliyorlar. Windows uygulamalarını yerinde işletebilmek de, üretim katında ayrı bir PC ihtiyacını düşürebiliyor ve makinanın kapladığı alanı küçültüyor.
Endüstriyel IoT teknolojisi kullanan şirketlerin artık cloud veya üretim katı mimarileri arasında bir seçim yapma lükslerinin olmadığını söyleyen LNS Research Başkanı ve Şef Analisti Matthew Littlefield, “İkisine de ihtiyaç var. Kontrol sistemi verilerine makina düzeyinde erişim kabiliyeti ve cloud’daki içgörülere erişimle birlikte, birçok şirketin istediği hızlı karar verme süreci gerçekleşir” diye konuştu.

150 farklı eksen harekete kadar uygulamaları destekleyebiliyor
CompactLogix 5480 kontrolör, 150 farklı eksen harekete kadar uygulamaları destekleyebiliyor. Bu da, CompactLogix 5480 kontrolörü daha basit mimari ve daha küçük kaplama alanına ihtiyaç duyan; büyük ambalaj, dönüştürme, baskı ve web uygulamaları için en uygun seçenek yapıyor. Kontrolör ayrıca, makina hammadde kullanımını iyileştirmek için daha hızlı tarama-süresi ve hareket kontrol döngüleri güncellemelerini yapabiliyor.
Yeni kontrolör, aralarında kullanıcı doğrulama ve yetkilendirme, görev temelli erişim ve dijital imzalı şifreleme de olan çoklu güvenlik fonksiyonlarına sahip. Windows işletim sistemi kontrol motorundan bağımsız şekilde çalıştığından, işletim sistemindeki herhangi bir aksama makinayı ve hat kontrolünü etkilemez.