Yeni paralel milli redüktörlü motorlar

FGA 172/173 paralel milli redüktörlü motorları, uzun çalışma saatlerinde etkileyici bir performansla kullanıcıların taleplerine cevap veriyor.

A+ A-

ABM Greiffenberger

ABM Greiffenberger'in yeni FGA 172/173 paralel milli redüktörlü motorları, intralojistikte malzeme taşıma tesislerinin ihtiyacı olan talepleri karşılıyor. Kompakt yapıda olan bu yeni gövde redüktörlü motorlar, uzun çalışma saatlerinde etkileyici bir performansla kullanıcıların taleplerine cevap veriyor.
Paralel şaftlı motorlar, 170 Nm'ye kadar olan momentleri sürekli olarak iletebiliyor. Özellikle malzeme taşıma teknolojisi kullanımı için uygun olan ürünler, örneğin; zincirli konveyörlerde, konveyör bantlarda, döner tablalarda ve dikey konveyörlerde tahrik ünitesi olarak kullanılıyor. FGA 172/173, yüksek kalitede açılı dişlere sahiptir ve bu sayede; güvenilir, enerji verimli ve düşük sesli bir çalışma sağlar. ABM; redüktör dişlileri ile hafif ve aynı zamanda sağlam alüminyum gövdelerinin imalatını kendi tesislerinde gerçekleştirmektedir.

Çok sayıda montajlama seçeneği de bulunuyor
Paralel milli redüktörlü motorların bu yeni versiyonunda ayrıca çok sayıda montajlama seçeneği de bulunuyor. Bu durum, kullanıcılara mükemmel bir kurulum esnekliği sağlıyor. Redüktör yatay olarak, çeşitli flanş seçenekleriyle veya tork desteği ile kullanılabilir. Malzeme taşıma sistemlerinde redüktörlü motor yerden kazanım için konveyör bantın alt kısmına montajlanabilir. FGA 172/173, üç fazlı asenkron motorlarla veya ABM Greiffenberger'in Sinochron® motorları ile sorunsuz bir şekilde akuple edilebilir.

Aşırı yüklerde hizmet verebilecek kadar güçlü
Çok yüksek verimliliğe sahip olan 172/173 gövde redüktörlü motorlar, aşırı yüklerde hizmet verebilecek kadar güçlü. Paralel şaftlı redüktörlü motorlar, iki veya üç kademeli olarak çeşitli tahvil oranlarına sahip. Sadece malzeme taşıma ile ilgili sistemler için değil, aynı zamanda bir vinç tahriki olarak da kullanılabilir. Çünkü söz konusu ürünler, iki kademeli tasarımıyla düşük tahvil ihtiyacını da karşılayabilir. ABM tasarım departmanı, her iki tasarımı da kompakt bir redüktör gövdesine yerleştirdi. Redüktörlü motor, bu nedenle çok kısa bir uzunluğa sahip. Bu yeni gövde redüktörlü motorlar, 2014 yılında ABM tarafından tanıtılan FGA 103 ile FGA 283 arasındaki boşluğu kapatıyor.

1927 yılında faaliyetlerine başladı
1927 yılında kurulan ABM Greiffenberger Antriebstechnik, makina ve fabrikalar için yüksek performans ve profilli tahrik üniteleri imal eden uluslarası sistem tedarikçilerinden biri. Merkezi Almanya’nın Bavyera eyaletinin Marktredwitz kasabasında olan firma, 1 Ocak 2016 itibariyle Senata Grup bünyesine dâhil oldu. Söz konusu grup, hâlihazırda 2 binden fazla çalışanı olan ve yıllık cirosu 400 milyon Euro civarında olan bir aile şirketi.
Şirketin ulusal ve uluslararası üretim sahalarında, makina-fabrika mühendisliği alanında ve çok çeşitli aplikasyonlara yönelik yıllık ortalama 310 bin adet ürün imalatı yapılıyor.