Yeni nesil yangın algılama santralleri

Güçlü Panasonic teknolojisini yansıtan EBL512 G3 ve EBL128 model yangın algılama santralleri, EN54 standartlarını karşılıyor.

A+ A-

Panasonic

Profesyonel yangın algılama sistemleri ve güvenlik çözümleri ile dünya standardında koruma vadeden Panasonic, yangın alarm sistemlerinde de üstün kalite ve teknoloji sunuyor. Bugün binalar için önlenebilir felaketlerin başında yangınlar geliyor. Olası yangınlar için binalarda Türkiye Yangından Korunma Yönetmeliği’ne göre yangın algılama sistemlerinin kurulması zorunlu. Güçlü Panasonic teknolojisini yansıtan EBL512 G3 ve EBL128 model yangın algılama santralleri, EN54 standartlarını karşılıyor.
Ortama uyum sağlayan dedektörlerle birlikte çalışan benzersiz işlevsellik, kendini uyarlama ve interaktif olma özellikleriyle EBL512 G3 ve EBL128 model yangın algılama santralleri tüm binalar için uygun. Sistemdeki ayrı ayrı her bir analog duman dedektörü çevreye uyum sağlıyor. Her bir analog dedektörün hassasiyeti, kendisinde meydana gelen kontaminasyona ya da partiküllere rağmen sabit kalıyor. Uzun vadeli değişiklikler, örneğin; için için yanan bir ateşin kısa vadeli değişikliklerinden ayrılıyor. Çünkü akıllı alarm, için için yanan ateşleri algılamak üzere özel algoritma kuruyor. Ürünlerin, kendini uyarlama işlevi, elektroniklerdeki ve algılama haznesindeki doğru normal koşuldan her türlü sapmayı algılıyor. 440x dedektörleriyle ileri öğrenme işlevi sayesinde ise, dedektörler gerçek çevreye en uygun alarm algoritmasını uyarlıyor. Uyarlama işlevi, gerçek bir yangının algılanmasında güvenilirliği artırmak için sistemdeki bir, iki ya da daha fazla sayıdaki dedektörden alınan bilgileri kullanıyor. Son teknoloji dedektörler; kontrol ve gösterge paneli donanımına, tesis duman oluşumu ve/ya da ısı değişiklikleri hakkında doğru ve gürültüsüz bilgi veriyor.