Yeni nesil teğetsel freze

Tüm çelik ve demir döküm uygulamaları için yüksek kalite yüzey işleme imkânı sunan yeni nesil teğetsel kenar frezesi Mill 4-12KT, takım maliyetlerini düşürmek adına uç başına dört kesici kenarlı teğet yerleştirilmiş başlıklara sahip.

A+ A-

Kennametal

Kennametal, tüm çelik ve demir döküm uygulamaları için yüksek kalite yüzey işleme imkânı sunan yeni nesil teğetsel kenar frezesi Mill 4-12KT'yi duyurdu.
Mill 4-12KT'nin yüzde 15 daha az kesme kuvveti uyguladığını aktaran Kennametal Kıdemli Küresel Ürün Müdürü Tim Marshall, konu hakkında şunları söyledi: "Günümüz hafif 40-konik makina takımları göz önünde bulundurulduğunda bu büyük önem kazanıyor. Bu sayede, müşteriler milin üzerine ilave kuvvet bindirmeden daha hızlı bir şekilde besleme yapabiliyorlar. Uzun kullanım durumlarında veya parça sabitlemenin optimalin altında olduğu yerlerde düşük kuvvetler; daha az çatırtı, daha düşük kenar talaşı ve daha pürüzsüz yüzey işlemleri sağlıyor."
Mill 4-12KT, takım maliyetlerini düşürmek adına uç başına dört kesici kenarlı teğet yerleştirilmiş başlıklara sahip. 0.016" (0.4 mm) ile 0.122" (3.1 mm) arasında değişen yedi yarıçap ile birlikte; çapları 2" (50 mm) ile 8" (200 mm) arasında değişen içten soğutmalı, orta ve büyük kesici gövdeler sunuluyor. 0.019" ilâ 0.472" (0.5-12 mm) arasındaki kesme aralıklı eksenel derinlikle, Mill 4-12KT çoğu kenar frezeleme uygulamasını gerçekleştirebiliyor.

Önemli performans artışları sağlıyor
Agresif kesme koşullarında bile önemli performans artışlarına katkıda bulunan birkaç unsur bulunuyor: Teğetsel 'kenar üstü' uç tasarımları, uçların geleneksel frezelerde bulunan radyal olarak yerleştirilmiş uçlara göre karbür kalınlığının gücünden daha fazla yararlanmasını sağlıyor. Sığ yuva tasarımı, kesici gövdenin çekirdek boyutunun çok sağlam olmasını sağlıyor. Eksenel ve radyal oturma yüzeyi tasarımları ise olağanüstü stabilite sağlıyor.
Mill 4-12KT, Kennametal'in mevcut kenar frezeleme portföyü için mükemmel bir tamamlayıcı niteliğinde. Bunların arasında, yüksek kalite duvar yüzey kalitesi ile kenar elde etme yetenekleri bilinen Mill 4-11 ve Mill 4-15 kesicileri de yer alıyor.Müşterilerine rekabetçi kalabilmeleri için yardım ediyor
Kennametal, müşterilerine malzeme bilimi, takım ve aşınmaya dirençli çözümlerle üretkenlik sağlıyor. Havacılık, hafriyat, enerji, genel mühendislik ve ulaşım sektörlerinden müşteriler hassasiyet ve verimlilik ile üretim yapmalarına yardımcı olması için Kennametal'e başvuruyor. Her gün yaklaşık olarak 10 bin adet çalışan 60'tan fazla ülkedeki müşterilerine rekabetçi kalmaları için yardım ediyor. Şirket, 2018 mali yılında yaklaşık olarak 2,4 milyar dolar gelir elde etti.