Yeni kesici halka montaj makinası SPR-PRC-MA

Stauff, yeni kesici halka montaj makinası SPR-PRC-MA ile hidrolik bağlantı teknolojisi için kompakt ve mümkün olduğunca değişken kullanılabilir bir makina isteyen müşterileri hedef alıyor.

A+ A-

Stauff

Stauff, yeni kesici halka montaj makinası SPR-PRC-MA ile hidrolik bağlantı teknolojisi için kompakt ve mümkün olduğunca değişken kullanılabilir bir makina isteyen müşterileri hedef alıyor. Ürün, hem kesici halkaların, hem de eğimli boru uçlarının montajı için uygundur. Kesici halka montajı için gerekli olan basınç, isteğe bağlı olarak otomatik olarak belirlenebilir veya manuel olarak ayarlanabilir.
Stauff Press serisi sağlam, elektro-hidrolik çalıştırılan tezgah üstü cihaz, ISO 8434-1/DIN 2353 uyarınca hafif ve ağır seri kesici halkaları, dış çapı 6 mm ile 42 mm arasında olan boru uçlarına monte etmek için uygundur. Sadece birkaç işlemle değiştirilebilir takım başlıkları sayesinde, makina ayrıca 42x4 mm'ye kadar ölçülerde olan hafif seri boruları ve 38x5 mm'ye kadar olan ağır seri boruları, DIN 3949 veya SAE J514/ISO 8434-2 uyarınca 37°'lik eğimli uçlarla donatabilir. Uygun montaj takımları ile inç biriminde boyutlandırılmış olan 1 1/2 inç‘e kadar boru hatları da, standartlara uygun bir şekilde eğimli uçlarla donatılabilir.

Yüksek bir işleme kalitesi elde edilir
Makina gövdesinin kompakt geometrisi ve optimize edilmiş montaj alanı sayesinde, daha küçük bükülme yarıçaplarına ve karmaşık geometrilere sahip boru kavisleri de sorunsuz bir şekilde işlenebilir.
Kesici halka, montaj takımlarında kayıtlı olan boru ölçüleri yardımıyla gerekli olan basınç değerlerini otomatik olarak algılayan bir takım başlığı aracılığıyla monte edilir. Böylelikle, montaj hatalarının meydana gelme tehlikesi azalır ve aynı zamanda, yüksek bir işleme kalitesi elde edilir. Makinanın dâhili belleğinde çap başına en fazla 7 montaj programı kayıtlıdır. Çelik E235 ve E355 ile paslanmaz çelik 316 boru malzemeleri varsayılan olarak önceden programlanmıştır.
Alternatif olarak, basınç ayarının sadece manuel olarak kumanda düğmesi ve aydınlatmalı parametre göstergesi üzerinden yapıldığı ikinci bir takım başlığı kullanılabilir. Stauff Connect ürün serisi kesici halkaların montajı için önerilen ayar değerleri, makina ile birlikte teslim edilir.

Kısa montaj süresi
Yeni montaj makinası geliştirilirken, boru çapının uyarlanması veya işleme yöntemi değişikliği de dâhil olmak üzere mümkün olduğunca kısa ayarlama, montaj ve takım değiştirme süreleri ön planda tutulmuştur. Böylelikle, yüksek ekonomiklik, tekrarlanabilirlik ve proses güvenliği ile küçük ve orta parça sayılarını işlemek için gerekli ön koşul sağlanır. Kullanıcı tarafından ihtiyaca göre ayarlanabilir silindir geri stroku da, montaj sürelerinin kısalmasına katkıda bulunur.
Bu özellikleri ile SPR-PRC-M, küçük ve orta üretim miktarlarında da başarılı olan kompakt ve mümkün olduğunca çok yönlü kullanılabilir bir makina istendiğinde ilk tercihtir.