Yeni güncellenen genel rulman kataloğu

NSKN'ın yeni kataloğunda; boyut, hız, toleranslar/boşluklar, ön yükler, sürtünme, yağlama, rulman malzemeleri vb. parametrelere dayanan seçim kriterlerinin yanı sıra bir dizi teknik bilgi bulunuyor.

A+ A-

NSK

Rulmanlar, sanayi genelindeki makina, donanım ve sistemlerin başlıca bileşenleri arasındadır. Tam anlamıyla binlerce farklı tip, NSK tarafından Avrupa'da kullanıma sunuldu; neredeyse her biri son genel rulman kataloğunda yer alıyor. Kataloğun içinde; kullanıcılar, boyut, hız, toleranslar/boşluklar, ön yükler, sürtünme, yağlama, rulman malzemeleri vb. parametrelere dayanan seçim kriterlerinin yanı sıra, farklı rulman tipleri ve özelliklerinin açıklamaları da dâhil olmak üzere bir dizi teknik bilgi bulunuyor. Ayrıca, güncellemenin bir parçası olarak rulman tabloları şimdi; tüm mevcut NSKHPS yüksek performanslı rulman tipleri, ayrıca rulman yatakları ve Neuweg ürünleri hakkında da bilgi içeriyor. Silindirik makaralı rulmanlar ve konik makaralı rulmanlar için termik referans hızları da güncellendi.
Kataloğa erişim, www.nsk-literature.com/en/rolling-bearings adresindeki NSK etkileşimli E-Kitap aracılığıyla online olarak sağlanabilir. Şu an için yalnızca İngilizce olarak mevcut olan yeni kataloğun basılı versiyonu da bulunuyor.