WINOVATION yarışması ile inovatif projeler ödüllendirilecek

WIN Eurasia Fuarı, WINOVATION yarışması ile bu yıl inovatif projeleri de ağırlayacak. Etkinlik kapsamında, dereceye giren projelere çeşitli ödüller verilecek. Söz konusu projeler ayrıca, Hannover Messe 2019 için sunulacak fırsatlarla da ödüllendirilecek.

A+ A-

WIN Eurasia Fuarı bünyesinde ENOSAD işbirliği ile bu yıl ilk kez düzenlenecek WINOVATION yarışması; yenilikçi, teknik inovasyon ağırlıklı ve özgün tasarımlı projelerin vitrini olacak. Proje son başvuru tarihinin 15 Şubat olduğu yarışmada; ürün, hizmet, tasarım, teknoloji, teknik altyapı, çözüm, iş modeli, organizasyon ve sosyal çevre gibi konu başlıkları altında teknik inovasyon ağırlıklı, özgün tasarımlı projeler ödüllendirilecek.
Yarışmada dereceye giren projeler, alanında uzman 10 kişilik profesör, sektör temsilcileri ve aralarında İSDER’in de yer aldığı seçici kurul tarafından belirlenecek. Projelerin değerlendirilme aşamasında ise; farklı ve özgün olması, kullanıcıya fayda sağlaması, sunduğu yenilikler, geliştirilebilir ve uygulanabilir olması, ihracat potansiyeli, Ar-Ge niteliği, teknolojik yönü, çevreye katkısı, topluma katkısı, yüksek teknoloji içermesi ve ticari olması gibi kriterler göz önünde bulundurulacak.
WIN Eurasia 2019’un ev sahipliğinde düzenlenecek yarışmada dereceye giren ilk 3 projeye yıl boyunca tanıtım ve pazarlama desteği ile WIN Eurasia 2020 Fuarı’na katılım teşviki verilecek. Yarışmada 1. gelen projeye ise, söz konusu desteklerin yanı sıra Almanya’da 1-5 Nisan tarihleri arasında kapılarını açacak Hannover Messe 2019 Fuarı için gidiş-dönüş uçak bileti ve 3 günlük ücretsiz konaklama imkânı sağlanacak.