WIN Eurasia 2019 için geri sayım başladı

Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden Deutsche Messe’nin düzenlediği WIN Eurasia, 6 sanayi fuarını tek çatı altında buluşturuyor. Bu yıl 26. kez kapılarını açacak olan etkinlik, 14-17 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

A+ A-

6 sanayi fuarını Endüstri 4.0 konseptiyle tek çatı altında buluşturan WIN Eurasia, ‘Geleceğin Parçası Ol’ sloganıyla 14-17 Mart 2019’da İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Geçen yıl 22 ülkeden bin 800’ün üzerinde katılımcı ve 146 ülkeden 75 bin 368 ziyaretçiyi ağırlayan etkinlik, 2019 yılında da ABD’den Rusya’ya, Japonya’dan Güney Afrika’ya kadar dünyanın önde gelen sanayi devlerini İstanbul’da buluşturmayı hedefliyor.
Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinden Deutsche Messe’nin düzenlediği WIN Eurasia, bu yıl 26. kez kapılarını ziyaretçilerine açacak. Etkinlikte; sac işlemeden metal şekillendirme teknolojilerine, otomasyon hizmetlerinden elektrik ve elektronik ekipmanlara, hidrolik ve pnömatik hizmetlerden tesis içi lojistiğe kadar geleceğin fabrikaları için ihtiyaç duyulan tüm eko-sistem, 360 derece imalat sanayii, Endüstri 4.0 konsepti altında sergilenecek.

Kühnel: “Önemli bir platform sunuyoruz”WIN Eurasıa 2019 ile ihracat artışının yanında, yurtiçi ziyaretçilere yönelik ürün tanıtımlarıyla ithalatı azaltmayı da hedeflediklerini vurgulayan Hannover Fairs Turkey Fuarcılık Genel Müdürü Alexander Kühnel, şöyle konuştu: “Dünya ticaretindeki değişim dalgası, ihracatçıları uluslararası ihtisas fuarlarında yeni müşteri arayışı konusunda tetikliyor. Etkinlikte, ABD ve AB ülkeleri başta olmak üzere CIS ülkelerinden Afrika’ya kadar geniş bir katılımla Türkiye’nin sanayicilerinin ihracatını artıracağı önemli bir platform sunuyoruz. Uluslararası 26. WIN Eurasia Fuarı, 2019 yılında da 360 derece imalat sanayiinin dijital dönüşümde belirleyici platformu olmaya devam edecek.”
Fuarın, gerek katılımıcıların, gerekse ziyaretçilerin sektöre dair tüm bileşenleri tek çatı altında bulmasına olanak sağladığının altını çizen Kühnel, “WIN Eurasia, yarattığı katma değerli iş bağlantılarının yanı sıra; ‘Endüstri 4.0 Festival Alanı’ başta olmak üzere, sektöre dair fuar bünyesinde yer alan ‘Özel Alanlar’ konsepti ile de sadece Türkiye’den değil, dünya genelinden de imalat sanayii devlerinin ajandalarında şimdiden ziyaret edilecek fuarlar listesinin başında yer alıyor” diye konuştu.

“Özel etkinlikler de düzenleyeceğiz”
Fuar kapsamında yerli ürün kullanımını destekleyen özel etkinlikler ve B2B ikili iş görüşmeleri organize ettiklerini de aktaran Kühnel, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Her yıl bünyesine inovatif yenilikleri ekleyen WIN Eurasia’nın 2019 yılında Türkiye sanayisine daha fazla katma değer sağlayacağına inancımız sonsuz. Tüm çalışmalarımızı bu amaç doğrultusunda şekillendiriyoruz.”