Volt Elektrik Motorları, Turquality Destek Programı’na kabul edildi

1987 yılında faaliyetlerine başlayan Volt Elektrik Motorları, Türkiye’nin ihracat hedeflerine ulaşabilmek için oluşturduğu dünyanın devlet destekli ilk ve tek marka destekleme programı olan Turquality Destek Programı’na kabul edildi.

A+ A-

1987 yılında kurulan Volt Elektrik Motorları, Turquality Destek Programı’na kabul edildi. 2011 yılında Saya Grup’un bünyesine dâhil olmasının ardından Ar-Ge, kalite, teknoloji, inovasyon ve modernizasyon yatırımları ile Türkiye’nin öncü elektrik motoru üreticilerinden biri haline gelen şirket, günümüzde 16 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor.

Sancak: “Artık Şampiyonlar Ligi’ndeyiz”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Volt Elektrik Motorları Genel Müdürü Hamit Sancak, “Turquality'de bir üst lige, yani Şampiyonlar Ligi'ne çıkmak için çalışıyorduk. Turquality belgesini alarak sektörümüzde bir ilki başardık. Artık dünya devlerinin yer aldığı Şampiyonlar Ligi’nde mücadele vereceğiz. Volt Elektrik Motorları olarak, sektörümüzdeki ilk Turquality firması olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Ülkemizin ihracat hedeflerine ulaşmasında; üretici ve ihracatçı firma olarak, kurumsal altyapımızı uluslararası boyutta güçlendirmek ve hedef ülkelerde marka olmak adına çok önemli bir destek olan Turquality Programı’nın çalışmalarımıza ciddi bir ivme ve hız kazandıracağına inanıyoruz” dedi.

“İlk akla gelen marka olmayı hedefliyoruz”“Türkiye ve elektrik motorları” denilince akla ilk gelen marka olmayı hedeflediklerini anlatan Sancak, şöyle konuştu: “Dünyaya da bu alanda en iyi ürünü yapan olmak istiyoruz. İhracat yaptığımız ülkelerin sayısını her geçen yıl artırarak, daha çok ülkeye ulaşacağız.”
Turquality Programı’nın sağladığı destekler ile özellikle hedef ülkelerde marka algılarını ve bilinirliklerini daha da artıracaklarını kaydeden Sancak, “Hedef ülkelerde pazar payımızı artırmaya yönelik pazarlama faaliyetlerimizin yoğunluğunu artırarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Böylelikle, dünyada elektrik motoru sektöründe uluslararası bir ‘Türk Malı’ markası olarak yerimizi almaya devam edeceğiz” diye konuştu.
Hizmet verdikleri sektörlerde elektrik motoru ürünlerinin kullanımını dünya çapında artırmak amacıyla yeni bir adım daha atacaklarını bildiren Hamit Sancak, uluslararası arenada ‘Powered by Volt’ içerik marka hedeflerini de gerçekleştireceklerini dile getirdi.

Volt Motor’un künyesi:
Kuruluş: 1987 yılında kurulan şirket, 2011’de Saya Grup bünyesine katıldı.
Çalışan sayısı: 500
Ar-Ge çalışan sayısı: 15
Üretim: Elektrik enerjisini mekanik enerjiye, yani harekete çeviren çeşitli güçlerdeki elektrik motorları
Sektörler: Pompa, redüktör, kompresör, makina imalat, HVAC, tarım/hayvancılık
Enerji verimliliği: Enerji verimliliği skalasında en üst basamak olarak gösterilen IE3-IE4 sınıfı elektrik motorları üretiliyor.
Üretim sahası: 45 bin metrekarelik alanda birbirine komşu iki ayrı tesis
İhracat: 16 ülke