Uzmanlar Vinç, yedek parça da tedarik edecek

20 yıldır elektrikli vinç imalatı gerçekleştiren Uzmanlar Vinç, teknolojik gelişmeleri yakından takip ediyor. Üretimini tam kapasite ile sürdüren şirket, yeni yatırımıyla yedek parça da tedarik edecek.

A+ A-

1997 yılında 180 metrekarelik kapalı alanda imalat hayatına başlayan Uzmanlar Vinç, 2017 itibariyle bin metrekarelik bir alanda imalat yapıyor ve ürünlerini Avrupa, Afrika, Ortadoğu'da 14 ülkeye ihraç ediyor.
Elektrikli vinç imalatında 20 yıllık tecrübeleriyle kaliteli hizmet vermeye devam ettiklerini ifade eden Uzmanlar Vinç Genel Müdürü Ufuk Karakoç, "Demir, çelik, tersane, makina imalatı, tekstil, inşaat, mermer ve maden işletmeciliği gibi birçok sektöre özel tasarlanmış vinçlerimizle hizmet veriyoruz” dedi.
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, dünya standartlarına uygun, müşterilerinin zamanına ve ihtiyaçlarına en iyi çözümleri sunduklarını kaydeden Karakoç, şöyle konuştu: "Başta müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz olmak üzere tüm dostlarımızın memnuniyetinden taviz vermeden, kalite çizgisini takip ederek hedeflerimize hatasız ve zaman kaybı olmadan ulaşmak en büyük amacımız. Günümüzün gerektirdiği teknolojik yenilikleri işine adapte eden bir anlayışı benimsedik. Kalitesi ile tanınan ve üretim hacmini her geçen gün artırarak sektöre yön veren bir markayız.”

“20 yıldır elektrikli vinç üretiyoruz”
2007 yılında kurumsal bir kimlik kazandıklarını söyleyen Ufuk Karakoç, söz konusu dönemde kurumsallaşmalarının yanı sıra, 180 metrekarelik kapalı alandan bin metrekarelik kapalı alana geçiş yaptıklarını bildirdi. 20 yıldır elektrikli vinç imalatı üzerine üretim yaptıklarının altını çizen Karakoç, “Arabalı, monoray, portal, pergel ve gezer köprülü vinç olmak üzere elektrikli vinç üretimi gerçekleştiriyoruz. Direkt satış, montaj ve servis hizmeti veriyoruz. Şu an fabrika bünyemizde 15 kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıllık ortalama 80 adet vinç üretim kapasitemiz var. Uzmanlar Vinç olarak tam kapasite olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz” diye konuştu.


Üretimlerinin yüzde 40’ını iç piyasaya, yüzde 60’ını ise dış piyasaya sattıklarını açıklayan Karakoç, “Türkiye genelinde 81 ilin çoğuna vinçlerimiz gidiyor. Bunun yanında vinçlerimizi; Almanya, Polonya, Bulgaristan, Libya, Mısır, Ruanda, Yemen, Suudi Arabistan, Irak, Kazakistan, Türkmenistan, Burkina Faso, Kıbrıs ve Cezayir'e ihraç ediyoruz” dedi.

“Sektördeki etkinliğimizi artıracağız”
2017 yılında vinç parçaları satmaya başladıklarını ve söz konusu vinç marketin ürünlerinin 2018'de internet üzerinden e-ticaret şeklinde satılmaya başlanacağını da anlatan Ufuk Karakoç, şöyle devam etti: "Sektördeki etkinliğimizi artırmak için bu tür bir yatırım yapma kararı aldık. Bu, sektör içindeki kişilerin daha kolay alım sağlayabileceği bir market. İnternet üzerinde 2018 yılında faaliyete geçecek. Doğrudan satış şu anda yapılıyor. Markette sattığımız ürünlerin yüzde 90'ı kendi üretimimiz. İlk hedefimiz Türkiye pazarına hitap etmek. Daha sonraki dönemde zamanla ihracat yapmayı da düşünüyoruz.”
Sektörün en büyük sorununun düzensiz fiyat rekabeti olduğunu anlatan Karakoç, "Kalite ve gelecek aranmadan fiyat rekabetine girildiği için kalite kaybı yaşanıyor ve sektör bu durumdan olumsuz bir şekilde etkileniyor. Sektörün en büyük sorununu bu durumun oluşturduğunu düşünüyorum. Bu gereksiz rekabet düzelirse, kaliteye önem verilir ve Türkiye vinç sektörü dünyada da marka haline gelir” diyerek sözlerini noktaladı.