Uzmanlar Vinç, 15 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor

Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek, kaliteli ürünleri uygun fiyata müşterilerine sunmayı hedefleyen Uzmanlar Vinç, Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'daki 15 ülkeye ürünlerini ihraç ediyor.

A+ A-

KONYA/DÜNYA

1997 yılında 180 metrekarelik kapalı alanda faaliyetlerine başlayan Uzmanlar Vinç, 2018 itibariyle bin 500 metrekarelik alanda imalat yapıyor ve ürünlerini Avrupa, Afrika ve Orta Doğu'da 15 ülkeye ihraç ediyor.
Elektrikli vinç imalatında 20 yıllık tecrübeleri ile sektörde kaliteli hizmet vermeye devam ettiklerini ifade eden Uzmanlar Vinç Genel Müdürü Ufuk Karakoç, "Demir, çelik, tersane, makina imalatı, tekstil, inşaat, mermer ve maden işletmecilikleri gibi birçok sektörde özel tasarlanmış vinçlerimizle hizmet veriyoruz” diye konuştu.
Teknolojik gelişmeleri yakından takip ederek; dünya standartlarına uygun, müşterilerinin zamanına ve ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümleri sunmak için çalışmalarına devam ettikleri anlatan Karakoç, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Başta müşterilerimiz, çalışanlarımız ve tedarikçilerimiz olmak üzere tüm dostlarımızın memnuniyetinden taviz vermeden, kalite çizgisini takip ederek hedeflerimize hatasız ve zaman kaybı olmadan ulaşmak en büyük amacımız.”

“Müşteri memnuniyetine büyük önem veriyoruz”
Günün şartlarının gerektirdiği teknolojik yenilikleri işlerine adapte eden bir anlayışı benimsediklerinin altını çizen Karakoç, "Kaliteli ürünleri uygun fiyata sunarak, müşteri memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya özen gösteriyoruz. Sektörde kalitesi ile tanınan ve üretim hacmini her geçen gün artırarak sektöre yön veren bir markayız” açıklamasını yaptı.
2007 yılında kurumsal bir kimlik kazandıklarını söyleyen Ufuk Karakoç, söz konusu dönemde kurumsallaşmalarının yanı sıra 180 metrekarelik kapalı alandan bin metrekarelik kapalı alandaki tesislerine geçiş yaptıklarını aktardı. 21 yıldır elektrikli vinç imalatı yaptıklarını ifade eden Karakoç, şöyle devam etti: “Arabalı, monoray, portal, pergel ve gezer köprülü vinç olmak üzere beş adet vinç üretimi gerçekleştiriyoruz. Direkt satış, montaj ve servis hizmeti veriyoruz. Şu an fabrika bünyemizde 15 kişiye istihdam sağlıyoruz. Yıllık ortalama 80 adet vinç üretim kapasitemiz ile tam kapasite çalışıyoruz.”

“Üretimimizin yüzde 60’ını ihraç ediyoruz”
Üretimlerinin yüzde 40’ını iç piyasaya sunduklarını, yüzde 60’ını ise ihraç ettiklerini söyleyen Karakoç, “Türkiye genelinde 81 ilin çoğuna vinçlerimiz gidiyor. Bunun yanında vinçlerimizi; Almanya, Polonya, Bulgaristan, Libya, Mısır, Ruanda, Yemen, Suudi Arabistan, Irak, Kazakistan, Türkmenistan, Burkina Faso, Sudan, Kıbrıs ve Cezayir'e ihraç ediyoruz” diye konuştu.
Sektörlerinde yaşanan en büyük sorunun düzensiz fiyat rekabeti olduğunu anlatan Karkoç, "Kalite ve gelecek aranmadan fiyat rekabetine girildiği için kalite kaybı yaşanıyor ve bu da sektörü olumsuz şekilde etkiliyor. Bu gereksiz rekabet düzelirse, bu sayede kaliteye önem verilir ve Türkiye vinç sektörü dünyada marka haline gelir” diyerek sözlerini noktaladı.