Uygun sensörle emniyet konum izleme

PSENmag manyetik emniyet şalteri ve PSENcode kodlu emniyet şalteri, pozisyonları bir aktüatör ile izlemeye uygundur. Kodlu emniyet şalterinin bir sürümü olan PSEN csx.19 ise, en fazla üç pozisyonu izlemeye ve ayırmaya uygundur.

A+ A-

Pilz

PSENini emniyet yakınlık şalteri, endüktif çalışma modu sayesinde metal nesnelere yanıt verdiği için bir aktüatör olmadan emniyetli şekilde pozisyonları izler. Diğer yandan PSENmag manyetik emniyet şalteri ve PSENcode kodlu emniyet şalteri, pozisyonları bir aktüatör ile izlemeye uygundur. Kodlu emniyet şalterinin bir sürümü olan PSEN csx.19 ise, en fazla üç pozisyonu izlemeye ve ayırmaya uygundur.
Konveyör bandınızda herhangi bir noktada emniyetli bir şekilde E-Stop kullanmak üzere Pilz’in PSENrope emniyet ipli çekme şalterini kullanın.
PITestop ürün seçeneklerinde daha fazla E-Stop düğmeleri bulunur. PSENenco döner kodlayıcılar, PSS 4000 otomasyon sisteminde pozisyon ve hızı belirlemek üzere kullanılır. Sağladığı faydalar ise şu şekildedir:
- Metal nesneler yaklaştığında temassız algılama (PSENini),
- Konveyörün her noktasında E-Stop fonksiyonu (PSENrope),
- Hız ve pozisyonun emniyetli değerlendirmesi (PSENenco).
PSENini, PSENrope ve PSENenco'dan oluşan ürün seçenekleri, pozisyonların emniyet izlemesi için kullanılır. Kullanılan sensöre bağlı olarak çeşitli uygulamalar gerçekleştirilebilir.