Üst ve alt kesme sıvısı eşsiz diş tornalama çözümü sunuyor

Hassas yönlendirilmiş soğutma sıvısı, yüksek kalitede diş açmaya sağladığı desteğin yanı sıra, yüzeyde de olumlu etkiler gösterir.

A+ A-

Sandvik Coromant

Sandvik Coromant CoroThread® 266 diş tornalama takımı, hassas üst ve alt kesme sıvısıyla uygulama güvenliğini geliştirmek ve verimliliği en üst düzeye taşımak için 1 Mart 2018 tarihinden itibaren pazara sunuldu. Alt kesme sıvısı, uzun ve öngörülebilir takım ömrü için ısıyı kontrol ederken; üst kesme sıvısı da, daha güvenli bir işleme için talaş oluşumunu kontrol ediyor. Hassas yönlendirilmiş soğutma sıvısı, yüksek kalitede diş açmaya sağladığı desteğin yanı sıra, yüzeyde de olumlu etkiler gösterir.

Olsson: "Uygulama güvenliği çok önemli"
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Sandvik Coromant'ın Diş Tornalama Ürün Sorumlusu Hampus Olsson, "İşlemenin ilk seferde ve her seferinde doğru yapılması açısından uygulama güvenliği ve stabilite, tornalama işlemlerinde her şeyden önemlidir" diye konuştu.
Hassas yönlendirilmiş soğutma sıvısının yanı sıra CoroThread 266'nın, tutucu ve kesici uç arasında bulunan patentli iLock arabirim özelliğine sahip olduğunu dile getiren Olsson, söz konusu özelliğin kesme kuvvetlerinin kesici ucun uç yuvasında mikro hareketlere neden olmasını önlediğini aktardı. Olsson, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: "Ayrıca, uzun kullanma mesafelerinin kaçınılmaz olduğu uygulamalarda özel sönümlemeli Sessiz Takımlar™ adaptörlerinin kullanımı, titreşimin azaltılması ve hassaslığın sürdürülmesi için başarısı kanıtlanmış bir yol sunar."

"Dıştan ve delik diş tornalama için ideal"
Çözüm, dıştan ve delik diş tornalama için idealdir. Ayrıca, özel kalite ve geometrilerde tüm malzemelere uygun kesici uç diş profillerinde geniş standart ürün çeşitliliği mevcuttur. Özel diş profili çeşitleri için sipariş üzerine imalat teklifi sunulabilir.
Coromant Capto® C3, C4, C5 ve C6 (16 mm kesici uçlarla kullanım için) ile birlikte 20x20 ve 25x25 mm boyutlarında QS™ takım saplarını (16 ve 22 mm kesici uçlarla birlikte) da içeren hassas kesme sıvısıyla hızlı değiştirilebilen takım tutucular. Delik diş tornalama için minimum 20 mm (0,790 inç) delik çapı gereklidir.