Universal Robots Türkiye’de atama

İşbirliğine dayalı robotlar konusunda faaliyet yürüten Universal Robots’un Türkiye Satış Geliştirme Yöneticiliği görevini Kandan Özgür Gök üstlendi.

A+ A-

İşbirliğine dayalı robotlar (çollaborative robots; cobots) üzerine faaliyet gösteren dünyanın öncü kuruluşlarından Universal Robots’un Yunanistan, İsrail ve Orta Doğu ülkelerinden sorumlu Satış Geliştirme Yöneticiliği’ne Kandan Özgür Gök atandı.
Gök’ün, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Maden Mühendisliği ve ikinci ana dal olarak makina mühendisliğinden 2003 yılında mezun olduğunu aktaran yetkililer, “2011’de Gebze Teknik Üniversitesi’nde işletme üzerine MBA yapan Gök, bir süre yurtdışı tecrübesinin ardından Türkiye’ye dönerek, sektörün önde gelen yerli ve uluslararası robotlu otomasyon şirketlerinde farklı pozisyonlarda çalıştı. Yaklaşık 15 yıldır robotik otomasyon, mekatronik, pnömatik ve hidrolik konularında uzmanlaşan Kandan Özgür Gök, 2017 sonuna doğru işbirliğine dayalı robotlar üzerine faaliyet yürüten Universal Robots’un Türkiye merkezini kurma görevini üstlendi. Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticiliği’ne atanan Gök, aynı zamanda Yunanistan, İsrail ve Orta Doğu ülkelerinden de sorumlu olacak” diye konuştular.