Universal Robots 2017'de yüzde 72 büyüdü

Merkezi Damimarka’da bulunan Universal Robots, 2017 yılında bir önceki seneye oranla yüzde 72 büyüyerek 170 milyon dolarlık ciro gerçekleştirdi.

A+ A-

Ürünleri ile maliyet tasarrufu, kalitede gelişme ve yüksek performans sağlayan Universal Robots, 2017 yılında 2016’ya göre yüzde 72 büyüyerek 170 milyon dolarlık ciro gerçekleştirdi.
Firmalarının merkezinin Danimarka'da bulunduğunu dile getiren Universal Robots Türkiye Satış Geliştirme Yöneticisi Kandan Özgür Gök, “Amerika Birleşik Devletleri, Almanya, Fransa, İspanya, İtalya, Çek Cumhuriyeti, Çin, Hindistan, Singapur, Japonya, Güney Kore, Meksika ve Tayvan'daki bölgesel ofislerimizle birlikte, dünya çapında güçlü dağıtım ağımızla faaliyet gösteriyoruz. 2017’nin son aylarında, bölgesel etkinliğimizi güçlendirmeyi amaçladığımız Türkiye ve bölge pazarına güçlü bir giriş yaptık” diye konuştu.
2017’de yakaladıkları büyümeyi 2018 yılında da sürdüreceklerine inandıklarını aktaran Gök, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2018’de işbirliğine dayalı robot pazarındaki artışla birlikte pazardaki lider konumumuzu sürdürürken, yüzde 100 büyümeyi hedefliyoruz. Ayrıca, bölgesel satış ağımızı artırmayı ve teknik destek hizmetlerimizi de geliştirmeyi amaçlıyoruz. 2018’de odaklanmayı planladığımız diğer konular; dünya çapında 20 bin kullanıcıya sahip olan Universal Robots ağını genişletmek, çalışanlarımız ve iş ortaklarımızın hedeflerine ulaşmaları için onlara sağladığımız desteği ve eğitim fırsatlarını daha da geliştirmek olacak.”