TürkTraktör’de bayrağı Özüner teslim alıyor

TürkTraktör’ün yaklaşık 9 yıldır Genel Müdürlüğü’nü sürdüren Marco Votta, görevini Aykut Özüner’e devrediyor. Özüner, görevine 1 Ocak 2019 tarihinde başlayacak.

A+ A-

31 Aralık 2018 tarihi itibarıyla TürkTraktör’deki görev süresi dolan Marco Votta, çalışmalarına CNH Industrial’in Türkiye, Kafkas & Orta Asya Genel Müdürü ve aynı zamanda Asya Pasifik Bölgesi Ürün Geliştirme Başkan Yardımcısı
olarak devam edecek. Görev değişimi çerçevesinde TürkTraktör’de Genel Müdürlük bayrağını, 4 yıldır Zer Merkezi Hizmetler Tic. A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev yapan Aykut Özüner, 1 Ocak 2019 tarihinde üstlenecek.

Çakıroğlu: “12 yıldır pazar lideriyiz”
Koç Holding CEO’su ve TürkTraktör Yönetim Kurulu Başkanı Levent Çakıroğlu, görev değişimine ilişkin yaptığı açıklamada, Marco Votta’nın liderlik ettiği başarılı çalışmaları ile TürkTraktör’e önemli katkılar sağladığını belirtti. Çakıroğlu, “Ülkemizde kesintisiz 12 yıldır pazar lideri olan TürkTraktör, Votta’nın Genel Müdürlüğü döneminde Türkiye traktör pazarındaki konumunu daha da güçlendirirken; önemli ihracat hamleleri gerçekleştirdi ve küresel pazarda büyümesini sürdürdü. Kendisine, topluluğumuza verdiği emekler ve başarılı çalışmaları için teşekkür ediyor, CNH Industrial içerisinde alacağı yeni görevinde başarılar diliyoruz” dedi.
TürkTraktör Genel Müdürlüğü’ne atanan Aykut Özüner’in Koç Topluluğu’nda uzun yıllardır önemli görevlerde bulunduğuna dikkat çeken Çakıroğlu, şöyle devam etti: “Özüner’in uzun yıllara dayanan deneyimi ile liderlik edeceği TürkTraktör’ün, topluluğumuza, CNH Industrial’a ve ülkemiz ekonomisine önemli katkılar sağlamaya devam edeceğine inancımız tam.”

Aykut Özüner hakkında:
Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olan Aykut Özüner, 1995’te Boğaziçi Üniversitesi İşletme Yüksek Lisansı’nı tamamladı.
İş yaşamına 1992 yılında Koç Holding İkmal Koordinasyon Grubu’nda başlayan Özüner, 1993’te uzun yıllar farklı pozisyonlarda görev yapacağı Ford Otomotiv A.Ş.’ye katıldı. 1993-2001 arasında Ford Otomotiv’de sırasıyla; Pazarlama Stratejileri Müdürü, Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü ve Satış Müdürü olarak görev yaptı.
2001-2002 yıllarında Ford Avrupa organizasyonunda Üretim Programlama ve Yeni Ürün Geliştirme Yöneticisi olarak çalışan Aykut Özüner, yurtdışı görevi sonrası 2002’de Pazarlama ve Müşteri İlişkileri Direktörü olarak tekrar Ford Otomotiv’de göreve başladı. 2004-2010 yılları arasında Pazarlama, Satış Genel Müdür Yardımcısı, 2010-2014 yılları arasında da Pazarlama, Satış & Satış Sonrası Genel Müdür Yardımcısı olarak görev alan Özüner, 2014 yılında satınalma hizmetleri sunan Zer Merkezi Hizmetler ve Ticaret A.Ş.’ye Genel Müdür olarak atandı.
Son 4 yıldır Zer şirketinin Genel Müdürlüğü’nü yürüten Aykut Özüner, 1 Ocak 2019 tarihinde TürkTraktör Genel Müdürü olarak yeni görevine başlayacak.