Türkiye İnovasyon Haftası için geri sayım sürüyor

Türkiye’de inovasyon kavramının yerleşmesine ve gelişmesine büyük katkı sağlayan, inovasyon ekosisteminin en büyük buluşması olan Türkiye İnovasyon Haftası, 3-4 Mayıs’ta kapılarını açacak.

A+ A-

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) inovasyon kültürünün gelişimine katkı sağlamak amacıyla Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 2012’den beri düzenlediği Türkiye İnovasyon Haftası, 3-4 Mayıs’ta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
Bugüne kadar 400 bin ziyaretçiyi ağırlayan etkinlik, bu yıl da konferans, sergi, atölye çalışmaları ve deneyim alanlarıyla dünyada ve Türkiye’de inovasyon konusunda çok sayıda konuşmacıyı, sektör devlerini, akademisyenleri ve öğrencileri buluşturacak.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de katılacağı ogranizasyonda; Shazam Kurucu Ortağı Chris Barton ve Estonya Eski Devlet Başkanı Toomas Hendrik Ilves gibi, global düzeyde alanında uzman isimler konuşmacı olarak yer alacak.
Organizyan kapsamında; ‘Teknolojik İlerlemede Çarpan Etkisi: Savunma Sanayi’, ‘Hayata Dokunan İnovasyon’, ‘Türkiye’de İnovasyon ve Gelecek’, ‘Dijital Dönüşümden Üretim Dönüşümüne: Sanayide Yeni Ufuklar’, ‘İhracatın Yeni Rotası: Fiyat Rekabetinden Bilgi Rekabetine’, ‘Finansta İnovasyon: Fintech ve Blokzincir Teknolojileri’ başlıklı paneller düzenlenecek. Türkiye İnovasyon Haftası çerçevesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenecek İnovalig Ödül Töreni’nde de, 2018 yılı inovasyon şampiyonları açıklanacak.
Etkinliğe paralel olarak, uluslararası arenada güçlü işbirlikleri kurarak Türkiye’nin sahip olduğu üretim gücü ve kapasitesi e-ihracat ile gelişmesine katkı sunan ulusal ve uluslararası organizasyon World E-Commerce Forum da düzenlenecek.