Türk makina sektörü Blechexpo’da görücüye çıktı

Makina İmalatçıları Birliği, 7-10 Kasım tarihleri arasında Stuttgart’ta düzenlenen Blechexpo Fuarı’na çıkarma yaptı.

A+ A-

Makina İmalatçıları Birliği (MİB), 7-10 Kasım 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Stuttgart kentinde düzenlenen Blechexpo Fuarı’na, 15’i MİB üyesi 28 firma ile katıldı.
Etkinliğin; Mercedes, Porsche gibi Almanya’nın en önemli otomobil markalarının üretim merkezlerinden ve aynı zamanda, otomotiv yan sanayisinin kalbinin attığı bir kent konumunda olan Stuttgart’ta düzenlendiğini aktaran yetkililer, “90 bin metrekarelik bir alanda düzenlenen fuara 35 ülkeden yaklaşık bin 500 firma katıldı. Türkiye’den fuara özellikle sac işleme makinaları konusunda faaliyet gösteren ve tüm dünya pazarlarında rekabet eden imalatçılarımız katıldı. Dünya çapındaki rakiplerinin yanında Blechexpo’ya katılan firmalar, oldukça verimli bir fuar geçirdiler ve pek çok güçlü iş bağlantısı kurdular” diye konuştular.
Etkinliğin yaklaşık 40 bin kişi tarafından ziyaret edildiğini aktaran yetkililer, konuşmalarını şu şekilde sürdürdüler: “Blechexpo’da sektörü temsil ederek üyelerini destekleyen MİB, özellikle firmalar ve ziyaretçiler arasında bir köprü görevi üstlendi. Fuarda Türk makinaları yoğun ilgi gördü ve firmalar dünyanın pek çok farklı ülkesinden makina siparişi aldılar. Yenilikçiliğe, kaliteye ve sürdürülebilir başarıya odaklanan Türk makina sektörünün gücü, tüm dünyada daha da fazla fark edilmeye başlandı.”