Temsa, Ar-Ge’deki başarısını ödüllerle taçlandırıyor

6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nde ödüle lâyık görülen Temsa, İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında verilen İnovaLİG Ödülleri’nde de, ‘İnovasyon Döngüsü’ kategorisinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

A+ A-

TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) tarafından düzenlenen 6. Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası kapsamında sahiplerini bulan İnovaLİG Ödülleri’nde, ‘İnovasyon Döngüsü’ kategorisinde birinci seçilen Temsa’nın ödülünü, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Söz konusu başarının ardından şirkete yeni bir ödül de, 6. Özel Sektör Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri Zirvesi’nden geldi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın organizasyonunda düzenlenen etkinlik, ‘Ar-Ge ve İnovasyonla Kalkınma’ temasıyla Ankara Congresium'da gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında, Ar-Ge ve inovasyon devleri yeni teknolojilerini de yarıştırdı. 328 Ar-Ge merkezinin 6 ana kategoride yarıştığı zirvede Temsa, otomotiv sektörü kategorisinde birincilik ödülünün sahibi olmayı başardı. Ödülü Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’den aldı.

Yıldırım: “Ödüllerle birlikte sorumluluğumuz da artıyor”
Gururu ve mutluluğu çok yoğun yaşadıkları bir dönem olduğunu ifade eden Temsa Genel Müdürü Hasan Yıldırım, şöyle konuştu: “Aldığımız her ödül bize yeni başarılara koşmak için çok daha büyük bir enerji yüklerken; bu ödüllerle birlikte sorumluluğumuz da artıyor. Ülkemizin geleceği için çalışmanın heyecanı içindeyiz. Geçtiğimiz günlerde, İnovaLİG Ödülü’nü Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı almıştı. Cumhurbaşkanımızın, daha sonra Türkiye’nin ilk yerli elektrikli otobüsü ile seyahat ederek beğenilerini bizlere ifade etmesi büyük bir mutluluk vermişti. Şimdi yine bir ödül daha kazanmanın mutluluğu içerisindeyiz. Sabancı Holding’in verdiği desteklerle Temsa başarıdan başarıya koşmaya devam ediyor.”

“Yılmadan çalışmaya devam edeceğiz”
Her yıl cirolarının yüzde 4’ünü Ar-Ge merkezlerine aktardıklarının altını çizen Yıldırım, söz konusu merkezde 200 personelin çalıştığını bildirdi. Yıldırım, “Mühendislerimiz, ülkemizin geleceğine katma değer sağlayacak ürünler geliştirmek için gece-gündüz demeden çalışıyorlar. Bu çalışmanın sonuçlarını yurtiçinde lâyık görüldüğümüz ödüllerle alırken; yılda gerçekleştirdiğimiz 190 milyon dolarlık ihracatla da ülkemiz ekonomisine destek veriyoruz. Bu, Temsa Ar-Ge Merkezi’nin aldığı ilk ödül de değil. Ar-Ge merkezimiz, daha önce ‘En İyi Uygulama Örnekleri’ dalında ödül almıştı. Bizler, yılmadan ve usanmadan çalışmaya devam edeceğiz; yeni ödüller de kazanacağız. Ayrıca, 2018 yılında 50’nci yılımızı kutlamanın mutluluğunu da yaşayacağız” diyerek sözlerini noktaladı.