Tarihin en hızlı ticari uçağı için iki şirket güç birliği yaptı

Boom Supersonic, süpersonik seyahati yaygınlaştırmayı ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlayan Mach-2.2 uçağının tasarım ve geliştirme sürecini hızlandırmak için 3DExperience platformu tabanlı Reinvent the Sky deneyimini kullanıyor.

A+ A-

Dassault Systèmes, süpersonik seyahati yaygınlaştırmayı ve uygun maliyetli hale getirmeyi amaçlayan Boom Supersonic’in, Mach-2.2 ticari uçağı olan Overture'ün tasarım ve geliştirme sürecini hızlandırmak için 3DExperience platformunu kullandığını açıkladı.
Boom Supersonic, konseptten üretime ve sertifikasyona kadar ürün geliştirme sürecini desteklemek için 3DExperience platformu tabanlı Reinvent the Sky endüstri çözümü deneyimini kullanıyor. Boom Supersonic, söz konusu çözümü kullanarak ilk prototipinin geliştirme süresini yarıya indirmenin yanı sıra; program karmaşıklığını, verimsizliği, maliyetleri ve kaynak kullanımını azaltıp, piyasaya giriş engellerini kaldırarak ürün kalitesini artırmayı hedefliyor.

Krall: “Süreçlerimize kolayca entegre ettik”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Boom Supersonic’in Kurucu Ortağı ve Teknolojiden Sorumlu Başkan Yardımcısı Joshua Krall, “Overture, aerodinamikte, materyallerde ve itiş gücü teknolojilerindeki gelişmeleri kıtalar arası ticari uçuşlarda devrim yaratmak için kullanıyor. Süpersonik geleceğe dair vizyonumuzu ortaya koymak için güçlü tasarım araçlarına ihtiyacımız var ve Dassault Systèmes'in sağladığı şey de tam olarak bu. Bir startup olarak, eski yazılım sistemleriyle kısıtlı değiliz ve BT maliyetlerini düşük tutmayı amaçlıyoruz. Dassault Systèmes'in 3DExperience platformunu süreçlerimize hızlıca ve kolayca entegre ettik ve projemiz olgunlaştıkça da yüzlerce kullanıcıya ulaşmayı bekliyoruz” diye konuştu.

Ziegler: “Yeni nesil yolcu deneyimini yaratabilir”
Havacılık şirketlerinin, yolcu konforundan ödün vermeden daha hızlı, daha hafif ve daha verimli uçaklar sunmak için çalıştıklarının altını çizen Dassault Systèmes Havacılık ve Savunma Sanayi Başkan Yardımcısı David Ziegler ise, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İnovasyon yapan küçük ölçekli oluşumlar, ürün geliştirme programları için hem kendilerine daha köklü şirketlerin alt yapı kapasitesini sunan, hem de çevik olmalarını ve asgari düzeyde BT harcamaları yapmalarını sağlayacak araçlara ihtiyaç duyuyor. 3DExperience platformu bu desteği sağlıyor. Boom Supersonic, uzun zamandan beri endüstrideki en önemli dönüm noktalarının kalbinde yatan dijital uygulamalarla yeni nesil yolcu deneyimini yaratabilir.”
Boom Supersonic, süpersonik uçuştaki temel teknolojileri gözler önüne sermek üzere şu anda iki kişilik gösteri uçağı olan XB-1'i inşa ediyor. Şirketin amiral gemisi olan Overture, kullanım hazır hale geldiğinde tarihin en hızlı ticari uçağı olacak ve Mach 2,2 hızında New York'tan Londra'ya 3,25 saatte ve Tokyo'dan San Francisco'ya 5.5 saatte uçacak.