Tornalama ile ilgili çok sayıda yenilik Index Open House'da tanıtıldı

Tornalama ile ilgili çok sayıda yeniliğin sergilendiği Index Open House, 26-29 Mart tarihleri arasında gerçekleştirildi. 873 firmadan bin 834 müşterinin yer aldığı etkinliğe toplam 2 bin 416 kişi katıldı.

A+ A-

Tandem Takım Tezgahları

26-29 Mart 2019 tarihleri arasında Reichenbach/Almanya’da düzenlenen Index Open House etkinliğinde, tornalama ile ilgili çok sayıda yenilik tanıtıldı. 873 firmadan bin 834 müşterinin katıldığı etkinlik, toplam 2 bin 416 kişi tarafından ziyaret edildi.
Index Group, bünyesindeki Index ve Traub markalarıyla CNC tornalama tezgahlarında öncü kuruluşlardan biri. Uluslararası geniş bayi ağı ile birlikte, altı üretim noktasına ve uluslararası satış&servis firmalarına sahip Esslingen Group firmaları 1914’te kuruldu. Firma, günümüzde dünya çapında 80 ayrı lokasyonda 2 bin 200’den fazla çalışana sahip.

17 makina tanıtıldı
17 makinanın tanıtımının yapıldığı organizasyonda; B400 (karşı iş milli), TNA400 ve C200 (iX center) olmak üzere ileri dijitalleşme ve otomasyona sahip en son model üç yeni tezgah da sergilendi. Index C200, otomasyonun ne kadar ileri seviyede olduğunun göstergesi. Otomat torna tezgahı, yeni ve kullanıcı dostu tasarımıyla, dikey palet depolamasına sahip iXcenter robot hücresiyle sunuluyor. Bu özellik, diğer Index ve Traub tezgahlarıyla birlikte opsiyonel olarak sunuluyor. Open House’de diğer ilgi çekici makina da, özel uyarlanmış flanş ve şaft parçalarının hassas ve güçlü bir şekilde işlenmesi için tasarlanmış Index B400 üniversal tezgah oldu. Bu tezgah, karşı iş milli olarak daha esnek ve hassasiyete sahip işleme için de artık mevcut. Index B400’ün tasarımına oldukça benzeyen Traub TN400 üniversal tezgah, Mitsubishi kontrollü olarak, tüm kullanıcılara ve Traub tezgahlarının potansiyel müşterilerine tanıtıldı. Tezgah, güçlü kesim ve kapsamlı işleme opsiyonlarına sahip.

Maksimum esneklik sunuyor
Index ve Traub tezgahları farklı operasyonlar için çözüm sunuyor. Çok milli otomat tezgahları, düşük maliyetlerle yüksek üretim garantisi veriyor. Karmaşık parçaların hassas işlemesi için mil tipi tezgahlar ve maksimum esneklik ile zorlu işleme görevlerini yerine getirmek için yeni nesil Index G-serisi tornalama merkezleri mevcut. Ayrıca, Open House sırasında 29 farklı çözüm ortağı farklı inovasyonların tanıtımında bulundu. İşleme süreçlerindeki dinamiklerden bahseden uzmanlar, otomat konusundaki ve süreç entegrasyonuyla ilgili çözümlerini sundular. Index uzmanları etkinlikte; taşlama ve poligon tornalama, yüksek hızlı diş çekme ve dişli teknolojiler hakkındaki görüşlerini katılımcılarla paylaştılar. Bir sonraki Open House’da yer almak isteyenler Tandem Takım Tezgahları firması ile irtibata geçebilirler.

Düşük maliyetlerle yüksek üretim
Index C200 torna tezgahı: Artık opsiyonel olarak sunulan iXcenter entegreli robot hücresiyle mevcut.

Karşı iş milli yeni Index B400 üniversal tornalama tezgahı: Daha esnek ve hassas üretim.

Traub TNA400 üniversal tornalama tezgahı: İsteğe göre uyarlanmış geniş opsiyonlarıyla güçlü işleme.