Tam entegre güçlü makina görüntüleme yazılımı

Halcon ve B&R firmasının gelişmiş kontrol teknolojisi, kullanıcılara endüstriyel görüntü işleme alanında yeni olanaklar sağlıyor.

A+ A-

B&R

İlk tam entegre görüntüleme sistemi, sektörlerinde öncü olan iki firmanın ileri teknolojisini bir araya getiriyor: MVTec’in makina görüntüleme kütüphanesi Halcon ve B&R’ın gelişmiş kontrol teknolojisi. Bu kombinasyon, kullanıcılara endüstriyel görüntü işleme alanında yeni olanaklar sağlıyor.
MVTec Halcon; konum belirleme, bütünlük kontrolü, kalite değerlendirme, ölçüm ve identifikasyon için sağlam ve yüksek performanslı çözümler uygulamayı mümkün hale getirir.
B&R firmasının Makina Görüntüleme Ürün Müdürü Andreas Wadl, konu hakkında yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Piyasadaki en iyi görüntü işleme yazılımı olan Halcon, endüstriyel kullanımda yüz binlerce kez kendini kanıtlamıştır. Bizim için daha en baştan bu teknolojiyi kendi görüntüleme sistemlerimizde kullanmak istediğimiz çok açıktı.”
B&R, bir görüntüleme çözümünü kendi sistemine tam olarak entegre eden ilk otomasyon teknolojisi tedarikçisidir.
Söz konusu durumun pazarda büyük bir yenilik olduğunu vurgulayan MVTec şirketinin Satış Müdürü Gerhard Wagner, “B&R’ın bu çığır açan sistem için bizim yazılımımıza güvenmiş olması gurur verici” diye konuştu.

Geniş kapsamlı bir portföy
B&R'ın görüntüleme çözümleri farklı kamera sistemleri ve çeşitli aydınlatma seçeneklerini kapsıyor. Mühendislik anlamında otomasyon yazılım programı olan Automation Studio kullanılıyor. Kolay konfigüre edilebilen yazılım blokları, her otomasyon mühendisinin endüstriyel görüntü işlemeye erişimini mümkün kılıyor. B&R sistemine tam entegre olan görüntüleme çözümü; B&R portföyündeki kontrolörler, sürücüler, emniyet teknolojileri ve endüstriyel PC’ler ile mikrosaniye hızında iletişim kurabilmektedir.

MVTec, önde gelen standart yazılım üreticilerinden
Endüstriyel görüntü işleme için önde gelen standart yazılım üreticilerinden olan MVTec Software GmbH şirketinin ürünleri, dünya çapında çok çeşitli uygulama alanlarında kullanılıyor: Yarı iletken endüstrisi, dokuma ve diğer malzemelerin yüzey denetimi, kalite kontrol ve genel denetim, medikal, emniyet teknolojisi, 3-D görüntüleme ve diğer birçok alan.
Merkezi Almanya’nın Münih kentinde bulunan MVTec, dünya çapında 30'dan fazla distribütöre ve Boston, Massachusetts (ABD) eyaletinde bir ofise sahip.
MVTec’in makina görüntüleme yazılım kütüphanesi Halcon ve B&R’ın gelişmiş kontrol teknolojisi kombinasyonu, endüstriyel görüntü işleme alanında kullanıcılara yeni olanaklar sağlıyor.

B&R, bütünsel çözümler sunuyor
Avusturya'da genel merkezi ve tüm dünyada ofisleri bulunan yenilikçi bir otomasyon şirketi olan B&R, 6 Temmuz 2017 tarihinden bu yana ABB Group bünyesinde bir iş birimi olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Endüstriyel otomasyonda dünyanın önde gelen kuruluşlarından biri olan B&R, gelişmiş mühendislik bilgisini modern teknoloji ile harmanlıyor. B&R; makina ve fabrika otomasyonu, tahrik ve kontrol teknolojisi, görselleştirme ve entegre emniyet teknolojisinde çeşitli sektörlerden müşterilerine bütünsel çözümler sunuyor. Endüstriyel loT ile OPC UA, Powerlink ve openSafety gibi iletişim standartlarının yanı sıra Automation Studio yazılım geliştirme ortamının da sayesinde B&R, geleceğin otomasyon mühendisliğini yeniden tanımlıyor. Yenilikçi çözümleri ile otomasyon dünyasında yeni standartlar belirleyen şirket, süreçleri basite indirgemeye ve müşterilerin beklentilerinin ötesine geçmeye yardımcı oldu.