SVC Vinç, ürün çeşitliliğini artıracak

2 bin 700 metrekare kapalı alana sahip fabrikasında, 30 ton metreden 390 ton metreye kadar mobil vinç üretimi gerçekleştiren SVC Vinç, yüksek tonajlı mobil vinçler üreterek ürün çeşitliliğini artırmayı planlıyor.

A+ A-

Yıldız DOĞRUER YEMİŞ/KONYA

Elektrikli gezer ve köprülü vinç imalatı, araç üstü katlanır bomlu hidrolik vinç, platform üstü vinç ve gemi vinci imalatı gerçekleştiren SVC Vinç, yüksek tonajlı mobil vinçler üreterek ürün çeşitliliğini artırmayı planlıyor.
Son yıllarda hız verdikleri Ar-Ge çalışmaları sayesinde ürün portföylerini genişlettiklerini belirten SVC Vinç Fabrika Müdürü Makina Mühendisi Servet Yılmaz, “SVC Makina A.Ş., Sekizli Makina Grubu’nun bir firmasıdır. 1987 yılından bu yana elektrikli gezer ve köprülü vinç imalatı yapıyoruz. 2009’dan itibaren de, araç üstü katlanır bomlu hidrolik vinç imalatına başladık. Bu alanda sektörün öncü firmaları arasında yer alıyoruz. Kuruluşumuz 2 bin 700 metrekare kapalı alana sahip fabrikasında, 30 ton metreden 390 ton metreye kadar mobil vinç üretimi gerçekleştiriyor. Ayrıca; platform üstü vinci ve gemi vinci gibi alanlarda da hizmet veriyoruz” diye konuştu.

“Ar-Ge çalışmalarına hız verdik”
2017’de yeniden yapılanma ve değişim sürecini başlattıklarını ve Ar-Ge çalışmalarına hız verdiklerini aktaran Yılmaz, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bunların neticesinde tüm projelerde iyileştirme ve yenilikler yapılmış, kullanıcı memnuniyeti en üst seviyeye çıkarılmaya çalışılmıştır. Günümüzün gerektirdiği kaliteyi ve teknolojiyi ürünlerinde uygulayan firmamız, son yıllarda hız verdiği Ar-Ge çalışmaları sayesinde yeni ürünleriyle sektöründe ön plana çıkıyor. Vinçlerimiz ülkemizin her noktasında, her türlü yükleme ve kaldırma işlerinde önemli projelerde başarıyla çalışmaktadır. Amacımız; Avrupa kalite standartlarına uygun üretim yapmak, yenilikçi ve müşteri odaklı anlayışımızla, ilkeli çalışma prensipleri çerçevesinde firmamızın gelişmesini sağlamaktır. Türkiye’de ve dünyada insan gücünü aşan; yükleme, taşıma, indirme ve kaldırma işlemlerinin SVC markalı ürünlerimizle yapılmasını sağlamayı ve saygınlığı yüksek lider bir firma olma yolunda ilerlemeyi hedefliyoruz.”
Aylık 4-5 adet makina üretim kapasiteleri ve 35 çalışanları ile üretimlerini sürdürdüklerini belirten Servet Yılmaz, “Fiyattan önce kaliteyi ve müşteri memnuniyetini ön plana çıkaran ürünler sunmayı hedefliyoruz. 2017’de ciro, üretim ve satış alanlarında hedeflerimizi yakalamayı başardık. 2018 yılında ise, yüksek tonajlı mobil vinçleri (100-130 ton) üretmek ve ihracata yönelik adımları atmaya yönelik planlamalar için gerekli çalışmaları yapıyoruz” dedi.

“Denetimler yetersiz”
Sektör sorunlarına da değinen Yılmaz, “Türkiye’nin üretim merkezlerinden biri olan Konya’daki üreticiler olarak, rekabetin kalitede değil fiyatta yapılması nedeniyle sıkıntı yaşıyoruz. Sektörde imalat yeterliliğinin denetlenmeyişi, iş ve insan güvenliğini sağlayan donanımların yeterince önemsenmemesi söz konusu. Kamu kurumları tarafından bu konuda daha sıkı denetimler yapılmalı ve yaptırımlar uygulanmalıdır” diye konuştu.