Steel Balls Çelik, tonaj miktarını iki katına çıkaracak

2017 yılını başarılı bir şekilde kapatan Steel Balls Çelik, 2018’de gerçekleştireceği indüksiyon makinası yatırımıyla birlikte tonaj miktarını iki katına çıkarmayı hedefliyor.

A+ A-

Maden sektörüne yönelik öğütücü değirmenlerin sarf malzemesi olan çelik bilyaların üretimini yapan Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası, 2018’de gerçekleştireceği indüksiyon makinası yatırımı ile tonaj miktarını iki katına çıkarmayı hedefliyor.
Ürün gamlarında ağırlıklı olarak demir çelik firmalarının haddehane ekipmanlarının olduğunu aktaran Stell Balls Çelik Yönetim Kurulu Başkanı Saim Kahraman, “Makaralı ve slit kasa, statik yolluklar, uçar makas bıçakları, krank makasları, mâmul makas bıçakları, hurda makası bıçakları, slit kasa makaraları, monoblok kasası makaraları, monoblok tezgah ekipmanları, monoblok ringleri, monoblok milleri, monoblok konik burçları, klasik hadde tezgahı, ön gerilimli hadde tezgahı ve montaj şaft tutucu imalatı yapıyoruz” dedi.
Ürünlerinin 20 mm ilâ 50 mm çap aralığında olduğunu ve müşterilerin talepleri doğrultusunda imal edildiğini kaydeden Kahraman, şöyle devam etti: “Ürünlerimizin kimyasal bileşenleri ve sertlik aralığı da optimum seviyede. Yüksek üretim kapasitesi ve enerji verimliliği ile üretilen çelik bilyalarımız, doğru öğütme ortamı için aşınma ömrünü en üst düzeye çıkarıyor. Sürekli iyileştirme ve geliştirme çabaları ile ürünlerin aşınma performansını optimize etmeyi ve üretim verimliliğini artırmayı sağlıyor. Cevher sertliği değişkenliği, astarın hızlı aşınması gibi etkenleri dikkate alarak, en uygun sürdürülebilir maliyet ve öğütme ortamı odaklı bilya seçimiyle üretim yaptığımız gibi, teknolojik gelişmeleri süreçlerimize dâhil ediyoruz.”

“Yatırım projelerimiz devam ediyor”
Firmalarının, Cesa Makina İnş. Taahhüt San. Tic. Ltd. ve Steel Balls Çelik Değirmen Bilyası San. Tic. Ltd. Şti. grup şirketi olarak 2017’de kurulduğunu bildiren Saim Kahraman, sektörde yeni olmalarına rağmen birçok firmaya satış yaptıklarını söyledi. Makina konusunda tecrübeli olduklarını ifade eden Kahraman, “Malzeme proseslerini iyi bildiğimiz için; malzeme kalitesi, ovalite ve iç yapı kontrollerine yüzde 100 bakım yapılıyor. Müşterilerimize düşük maliyetli, uzun süreçli öğütmeyi taahhüt ediyoruz. Ø20-Ø25-Ø28-Ø30-Ø40-Ø50 ebatlarında çelik bilya imalatına devam ediyoruz. Ø60-Ø120 gibi büyük boyutlar için de yatırım projelerimiz ve çalışmalarımız devam ediyor” diye konuştu.

“2017’yi başarılı bir şekilde geride bıraktık”
2017 yılını başarılı bir şekilde kapattıklarını ifade eden Kahraman, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Türkiye genelinde yaşanan problemler, siyasi ve ekonomik kriz, ülke sınırlarında yaşanan karışıklıklar, ister istemez sektörümüzü ve bizleri de etkiledi. Dileriz ki; 2018 hem ülkemiz, hem de sektörümüz açısından daha başarılı bir yıl olur.”