Speedglas™ otomatik kararan kaynak başlığı

İnsan yaşamını kolaylaştıran ürünler geliştirerek bilimi insanlığın günlük yaşamına yerleştiren 3M, Speedglas™ markası ile 35 yılı aşkın süredir kaynakçıları korumak amaçlı ürünler sunuyor.

A+ A-

3M

İnsan yaşamını kolaylaştıran ürünler geliştirerek bilimi insanlığın günlük yaşamına yerleştiren 3M, Speedglas™ markası ile 35 yılı aşkın süredir kaynakçıları korumak için ürünler sunuyor. Son dönemde geliştirilen ürünlerden biri olan Speedglas™ otomatik kararan kaynak başlığı kaynakçıların hayatını kolaylaştırıyor. Ürün, mükemmel lensleri sayesinde daha geniş görüş açısı sağlarken; kaynak yapan kişinin gözlerini ve yüzünü radyasyon, ısı ve kıvılcımlardan koruyor.
Üstün koruma ve konfor sağlayan 3M™ Speedglas™, ayarlanabilir rahat baş bantları sayesinde, hassas bölgeler üzerinde basınçtan kaçınılması için özel olarak tasarlandı. Söz konusu kaynak başlıkları, otomatik kararan filtreleriyle kullanıcılara iki eli serbest bir şekilde işine odaklanma olanağı sunuyor ve böylece verimlilik artışı da sağlıyor.
35 yılı aşkın bir süre önce, İsveç tershanelerinde kaynakçıların çalışma koşullarını inceleyen ve tecrübeli kaynakçıların kaynak sırasında ortaya çıkan kör edici parlamalardan korunmak için kaynak maskelerini sürekli indirip kaldırdıklarını gözlemleyen 3M, kaynak koruma ürün yelpazesini kaynakçıların dünyasından aldığı ilhâmla geliştirmeye başladı. Şirket, bugün de son teknoloji kaynaktan korunma çözümleri geliştirmeye devam ediyor.