SolidWorks’ün 2019 sürümü piyasaya sunuldu

Dassault Systèmes’in 3DExperience platformunu temel alan SolidWorks 2019, karmaşık sorunların çözülmesi ve detaylardan faydalanılabilmesi için üretim sürecini dijital özelliklerle destekliyor.

A+ A-

Dassault Systèmes

Dassault Systèmes, 3 boyutlu tasarım ve mühendislik uygulaması portföyünün en yeni sürümü olan SolidWorks 2019 uygulamasını tanıttı. Yeni sürüm, milyonlarca üreticiye ve inovasyon yapmak isteyen şirketlere, ürünleri daha hızlı üretime alabilmeleri için yeni geliştirmeler ve işlevsellikler sağlıyor. Yeni portföy, günümüzün ‘Endüstri Rönesansı’ ortamında yeni ve farklı tür müşteriler için de özgün deneyimler oluşturuyor.
Dassault Systèmes’in 3DExperience platformunu temel alan SolidWorks 2019, karmaşık sorunların çözülmesi ve detaylardan faydalanılabilmesi için üretim sürecini dijital özelliklerle destekliyor. Yeni özellikler ile ürün geliştirme ekipleri, büyük miktarda veriyi daha iyi yönetebiliyor ve tasarımın daha eksiksiz bir dijital sunumunu alabiliyorlar. 2019 sürümü aynı zamanda, birlikte çalışma sürecini iyileştiren, tasarım ve mühendislik süreçlerinde etkileşimli deneyimleri mümkün kılan yeni teknolojiler ve iş akışları sağlıyor.
Kanada Fransa Hawai teleskop tesisinden Mekanik Tasarımcı/Teleskop İmalatçısı Greg Green, yeni çözümle ilgili şunları söyledi: “Yeni bilimsel keşif olanakları sağlayacak olan Maunakea Spectroscopic Explorer 10 metre sınıfı teleskobun kullanımını desteklemek için SolidWorks kullanıyoruz. Tasarım süreçlerimiz büyük miktarda ve giderek artan veri setleri üretiyor. Teleskobun son versiyonu yaklaşık 100 bin parça içerecek. Büyük tasarım projelerine uygun bir teknolojiye ihtiyacımız vardı ve SolidWorks bunu sağlıyor.”

Daha fazla tasarım esnekliği sağlıyor
SolidWorks 2019 yeni özelliklerine ek olarak gelişmiş ‘Geniş Tasarım İncelemesi’ özelliği sayesinde, hızlı model değerlendirmesi ve değişikliği için daha fazla tasarım esnekliği sağlıyor. Aynı zamanda, daha yüksek kapasiteli grafik donanımı ile ölçeklendirme için görüntü manipülasyonu performansını ciddi şekilde artırıyor. SolidWorks 2019 ayrıca, doğrudan dokunmatik bir cihazla parçalara ve tesisatlara; işaret ekleme, model içinde saklama ve PDF şeklinde dışa aktarma yoluyla ekiplerin tasarım topluluğuyla iletişim kurmasını mümkün kılıyor.
Yeni sürümün bir başka önemli özelliği de, ‘SolidWorks Zenginleştirilmiş Gerçeklik (XR).’ Bu uygulama, SolidWorks’te oluşturulmuş CAD sahne verilerinin yayınlanmasına yönelik. Uygulama; ışık, kamera, malzeme, etiket ve hareket çalışması animasyonları içerirken, VR, AR ve web görüntüleyicilerde deneyimlenmelerini sağlıyor.
Maliyeti giderek azalan cihazlar, büyüyen teknoloji ve etkileşimli deneyim ekosistemine katkıda bulunurken; tasarımcılar ve mühendisler SolidWorks XR yardımıyla kurum içi ve dışı tasarım incelemelerinin birlikte tamamlanmasına destek oluyor, tasarımları daha etkin bir şekilde satabiliyor, kullanıcıları ürün montajı ve etkileşimi konusunda eğitebiliyor, ürün geliştirme sürecinde tasarımlarına olan güveni artırabiliyor.

Bassi: “Eksiksiz bir tasarım ekosistemi sağlıyor”
En yeni sürümün SolidWorks kullanıcılarının geri bildirimlerini temel alan çeşitli geliştirmeler ve inovasyonlar içerdiğini dile getiren SolidWorks, Dassault Systèmes CEO'su Gian Paolo Bassi, şöyle konuştu: “Ürünlerimizin kullanılabilirliğini ve kalitesini artırmaya devam ediyoruz ve SolidWorks 2019, eksiksiz bir tasarım ekosistemi sağlıyor. Tasarım performansı, detaylar ve inovasyona önem vermenin yanı sıra, VR ve AR'ın güçlü hikâye anlatma özelliklerine ihtiyaç duyan tasarımcılar ve mühendisler geleceğin mağaza prototipini deneyimleyebilirler. Dijital tasarım verileri, parçaların 3 boyutlu olarak görselleştirilmesini ve tasarımların sanaldan gerçeğe aktarılması sürecini kolaylaştırır.”