SMS Tork, ihracatta daha etkin rol oynamayı hedefliyor

35 yıldır proses otomasyonu alanında kendi ürettiği akışkan kontrolü ürünleri ile hizmet veren SMS Tork; solenoid vana, pnömatik aktüatör, pnömatik pistonlu vana, patlaç valf ve elektrikli aktüatör üreten ilk yerli imalatçı unvanına sahip.

A+ A-

Pnömatik aktüatör, solenoid vana, patlaç vana, pistonlu vana ve elektrikli aktüatör ürünlerinin imalatını yapan SMS Tork, 87 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. İhracatta daha etkin rol oynamayı hedefleyen kuruluş, Varnasan firmasını bünyesine katarak küresel vana imalatına da giriş yaptı.
SMS Tork’un kontrol vanaları ürün grubuyla 87 ülkede tercih edildiğini dile getiren şirket yetkilileri, "Bugün sınırları aşan başarımızı, Ar-Ge ve teknolojiye yatırım yapmamızın yanı sıra, yüzde 100 yerli ürünlerle müşterilerimize anında ve kesintisiz bir şekilde özel üretim gerçekleştirmemize borçluyuz. Kurumlara özel ihtiyaca yönelik seri üretim gerçekleştiren SMS Tork ekibi sayesinde haftalarca beklemeye gerek kalmıyor" diye konuştular.

"Geniş bir ürün gamına sahibiz"
Geniş ürün gamıyla her ihtiyaca tek yerden çözüm sunduklarını dile getiren yetkililer, "Müşterilerimizin ihtiyaçlarını doğru analiz ederek öncelikle akışkanı kontrol altına alıyoruz. Akışkan kontrolü ürün grupları ve çözümleriyle 87 ülkede tercih edilen Tork, uluslararası kalite sertifikalarıyla kaliteden ödün vermeden üretim yapıyor. Ürünlerimiz, SIL 3 belgesiyle emniyet gerektiren uygulamalarda da kullanılıyor. Tork pnömatik aktüatörler SIL3 belgesi sayesinde Seveso kapsamına giren tesislerde kullanılabiliyor. Ürünlerimizi kullanan firmalar hata öngörüsünü aldıkları bilgiler ile yapabiliyorlar."SIL'ın sadece tek bir ürünü kapsayan değil, komple sistemin hata yapma olasılığının elde edilmesini sağlayan bir yapı olduğunu aktaran yetkililer, "Risk içeren tüm komponentlerin kendi özelinde hata yapma olasılıklarını bildirmesinden dolayı emniyet gerektiren uygulamalarda Tork ürünleri tercih ediliyor" dediler.

"Her ihtiyaca tek yerden çözüm sunuyoruz"
SMS Tork'un, geniş ürün gamıyla her ihtiyaca tek yerden çözüm sunmasının yanı sıra, tamamen ihtiyaca yönelik seri özel üretim gerçekleştirerek haftalarca beklemeden hızlı teslimat sağlayabildiğinin altını çizen yetkililer, "Türkiye genelinde sahip olduğumuz geniş satış ağı ve bakım-onarım ekibimizle müşterilerimize destek sağlayarak, hizmetlerimizi satış sonrasında da sürdürüyoruz. Pnömatik aktüatör, solenoid vana, patlaç vana, pistonlu vana ve elektrikli aktüatör ürünlerinin imalatını Türkiye’de yapan SMS Tork, 87 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. İhracatta daha etkin rol oynamayı hedefleyen firmamız, Varnasan firmasını bünyesine katarak küresel vana imalatına da giriş yaptı" diyerek sözlerini noktaladılar.