SMC, müşterilerinin ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunuyor

Toplamda 500 lokal satış ağı bulunan SMC, dünya çapında 20 bin kişiye istihdam sağlıyor. 12 bini temel olmak üzere 700 binden fazla ürün çeşidi bulunan firma, müşterilerinin özel ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunuyor.

A+ A-

1959’da Sintered Metal Corporation'ın ticari adı altında, sinterlenmiş metal filtreler ve filtrasyon elemanları üreticisi olarak kurulan SMC Corporation, 1961 yılında ilk pnömatik komponenti olan hava hattı ekipmanı serisini piyasaya sürdü ve 1970 yılına kadar ürün yelpazesini silindir imalatına kadar uzattı.
1967'de SMC’nin Avustralya'daki ilk yurtdışı girişimini duyurduğunu ifade eden yetkililer, konuşmalarını şu şekilde sürdürdüler: “1976 yılında Avrupa'ya yerleşen firma, ardından İsviçre'deki ilk yan kuruluşunu açtı. SMC'nin halen 83 ülkede satış ofisi bulunuyor” diye konuştular.
Kuruluşun, 2012’de Çek Cumhuriyeti'nde ilk Avrupa Merkez Fabrikası’nın açıldığını kaydeden yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “Şirketin, bugüne kadar tüm dünyada ISO 9001 ve ISO 14001 akreditasyonuna sahip 36 üretim tesisi bulunuyor. Sintered Metal Corporation, 1987 yılında SMC Corporation olarak unvanını değiştirdi. Şirket, halen bu unvan ile hizmet veriyor.”

“20 bin kişiye istihdam sağlıyor”
SMC’nin pnömatik alanında yüzde 36´lık küresel pazar payı hedefine dünya genelinde açtığı kendi iştirâkleri ile ulaştığını aktaran yetkililer, “Şirket; Amerika, Avrupa, Avustralya ve Asya gibi dünyanın tüm büyük ülkelerinde oluşturduğu küresel servis ağı ile dünya pazarına dönük tükenmeyen kararlılığını ortaya koyuyor. Toplamda 500 lokal satış ağı bulunan firma, dünya çapında 20 bin kişiye istihdam sağlıyor. SMC ürünleri; 12 bini temel, 700 binden fazla ürün çeşitliliği ile pazardaki trendi en iyi şekilde yansıtıyor. Şirket; eşsiz üretim sistemi, yüksek Japon kalitesi, düşük maliyet ve kısa teslim süresi ile müşterilerine kaliteli bir hizmet sunuyor” dediler.
Şirketin, Japonya´nın yanı sıra, ABD, Avrupa ve Çin´de açılan teknik merkezler ile küresel bir mühendislik ağının bulunduğunu bildiren yetkililer, bin 450 deneyimli mühendisten oluşan SMC Araştırma-Geliştirme Merkezi’nin, müşterilerin özel ihtiyaçlarına hızlı çözümler sunabildiğini vurguladılar.

“SMC Türkiye 2010 yılında kuruldu”
SMC’nin, 1993-2010 yılları arasında Türkiye’deki faaliyetlerini distribütör üzerinden yürüttüğünü anımsatan yetkililer, şöyle devam ettiler: “2010 yılında gelişen Türkiye pazarına paralel olarak SMC Turkey Otomasyon A.Ş., yüzde 100 Japon sermayesi ile SMC Corporation firmasının Türkiye iştirâki olarak kuruldu. SMC Türkiye, İstanbul merkez ofisi, deposu, imalat alanı dışında dört şehirde bulunan ofisleri ve 10 farklı şehirdeki bayileri ile Türk sanayicisine hizmet veriyor. Şirket, konusunda uzman genç dinamik mühendis kadrosu ile birlikte; yerinde müşteri ziyaretleri, teknik eğitimler, teknik destek, enerji tasarruf denetimleri, tasarım desteği, otomasyon desteği vb. konularda müşterilerine hizmet veriyor. Ayrıca; gezici fuar araçları, bölgesel toplantılar, teknik sunumlar, her yıl katılınan fuarlar ile SMC çözümleri tüm Türkiye’de tanıtılıyor. Kuruluş, Türkiye’de tuttuğu güçlü stok ve Belçika merkez depodan günlük uçak sevkiyâtları sayesinde hızlı ürün teslimatı sağlıyor.”