Seri arayüzler için IP67 I/O modül

TBEN-S-2COM; bir RS232 veya RS485 arabirimli cihazları doğrudan Profinet, Ethernet/IP veya Modbus TCP protokollü kontrol cihazlarına bağlar. Bu, kullanıcıları kontrol dolabına uzun kablolama güzergâhları göndermekten kurtarır.

A+ A-

Turck

Turck, TBEN-S ultra kompakt modül serisine seri arabirimler için yeni bir ürün ekliyor. TBEN-S-2COM; bir RS232 veya RS485 arabirimli cihazları doğrudan Profinet, Ethernet/IP veya Modbus TCP protokollü kontrol cihazlarına bağlar. Bu, kullanıcıları kontrol dolabına uzun kablolama güzergâhları göndermekten kurtarır. Kullanıcı, iki seri portun özellikleri için gerektiği gibi RS232 ve RS485 arasında seçim yapılabilir. Modül aynı zamanda, herhangi bir yapılandırma olmaksızın giriş veya çıkış olarak kullanılabilen dört I/O sunar. Çok zorlu ortamlarda kullanım; IP65, IP67 ve IP69K'ye yüksek koruma derecesi ve -40 ilâ +70 °C geniş sıcaklık aralığı sayesinde mümkündür.
Modbus RTU için bir istemci işlevi, I/O modülüne zaten entegre edilmiş olarak gelir. Bu, TBENS-2COM'un kontrolör ortamında Modbus'a ayrı erişim programlama gereğini ortadan kaldırır. Modüle göre, ağa en çok 64 Modbus RTU cihazı bağlanabilir. Modül, Profinet veya Ethernet/IP işlemlerinde Modbus TCP aracılığıyla da iletebildiğinden, sensörlerin ve aktuatörlerin rapor verilerini sadece Edge ağ geçitlerine, veri merkezlerine veya Cloud sistemlerine paralel olarak aktarabilir. Microsoft Azure ve IBM Bluemix gibi yaygın olarak kullanılan sistemlerin yanı sıra, birçok OPC UA sunucusu da Modbus TCP üzerinden iletişim desteğini destekliyor.