Sekizli Grup, 40’tan fazla ülkeye ihracat yapıyor

Üç farklı şirket olarak faaliyetlerini sürdüren Sekizli Grup, 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Grup, yeni ürün ve projeleriyle birlikte yüzde 20 civarında olan ihracatını yüzde 30 seviyelerine çıkarmayı hedefliyor.

A+ A-

Tavan vinci, mobil vinç ve elektrikli forklift imalatı gerçekleştiren üç farklı şirket olarak çalışmalarını sürdüren Sekizli Grup bünyesindeki firmalar, yeni proje ve yeni ürünler için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. 40’tan fazla ülkeye ihracat gerçekleştiren grup, yüzde 20’lerde olan ihracatını yüzde 30 seviyelerine çıkarmayı hedefliyor.
Grup bünyesinde faaliyet gösteren firmalarla ilgili bilgi veren Sekizli Grup İdari İşler Müdürü Murat Küçükarıcılar, şöyle konuştu: “Grubumuzun ilk firması Sekizli Makina, 1994’te kuruldu ve halen Sekizli markası ile tavan vinci imalatı yapıyor. SVC Vinç markası ile araçüstü mobil vinç ve tavan vinci üretimi yapıyoruz. Okta markası ile de, 2017 yılı mayıs ayında daha önce tasarımını yaptığımız elektrikli forkliftin üretimine başladık. Sekizli markası adı altında 10 bin metrekare kapalı alana sahip fabrikamızda teknolojinin gereklerini yerine getirerek, en kaliteliyi en uyguna sunma bilinciyle üretimimizi sürdürüyoruz.

SVC markası altında ise, 2 bin 200 metrekare kapalı alana sahip diğer bir fabrikamızda 2009’dan beri yer aldığımız hidrolik vinç ve tavan vinci imalatı alanında üretimimiz devam ediyor. Okta markası altında da, bin 500 metrekarelik kapalı alanda, 2017 mayıs ayında satışa sunulan elektrikli forklift imalatı uzman mühendislerimiz gözetiminde yapılıyor.”

“Yeni ürün geliştirme çalışmalarımız sürüyor”
Sekizli Grup bünyesindeki üç markalarıyla 2017’de yeni proje ve ürün geliştirmelerle yollarına devam ettiklerini ifade eden Küçükarıcılar, “Sekizli markası ile üretim yapılan fabrikamızda, kalitemizi belgeleyip tüm değerli müşterilerimizle paylaşabileceğimiz Kalite Kontrol Laboratuvarı'nı kurduk” diye konuştu.
Yeni markaları ve yeni ürünleri ile ihracatlarını artırmak istediklerinin altını çizen Küçükarıcılar, ihracat oranlarını yüzde 30’lar seviyesine çıkarmayı istediklerini anlattı. 2016 yılı sonunda SVC Vinç markalarının yurtdışı tanıtım ve lansman çalışmalarını başlattıklarını açıklayan Murat Küçükarıcılar, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2017’nin mart ayında Tunus’ta Medibat, nisanda Cezayir’de Batimatec, eylül ayında Etiyopya’da Ethio-Con ve ekimde Etiyopya’da düzenlenen Addisbuild fuarlarına SVC olarak katılım sağladık ve olumlu tepkiler aldık. Ayrıca, 2017’nin ekim ayında Gana’da düzenlenen Accra Build Fuarı’na katıldık. Kasım ayında da, Mısır’da gerçekleştirilecek Mactech Fuarı’na da Sekizli ve SVC markalarımızla katılacağız. Ana ihracat pazarlarımız olan Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika pazarlarının yanı sıra, ürünlerimiz için büyük potansiyel taşıyan Güney Afrika, Batı Afrika ve Sahra Altı Afrika bölgesi ile ilgili çalışmalar yapacağız. 2018-2019’da söz konusu bölgelerdeki fuarlara grup firmalarımlızla katılacağız.”