SANTEK 2017, 2-5 Kasım’da gerçekleştirildi

2-5 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilen SANTEK 2017 Fuarı, yurtiçi ve yurtdışından gelen toplam 30 bin 428 kişi tarafından ziyaret edildi.

A+ A-

SANTEK 2017 (4. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı), 2-5 Kasım tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirildi. Kocaeli Sanayi Odası işbirliği ile Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından gerçekleştirilen etkinlik; Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Kocaeli Ticaret Odası, Gebze Ticaret Odası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve KOSGEB tarafından da desteklendi.
Sektörün önemli bir buluşması olan etkinliğin 30 bin 428 kişi tarafından ziyaret edildiğini ve katılımcıların yüzünü güldürdüğünü aktaran yetkililer, sözlerini şu şekilde sürdürdüler: “2 Kasım’da Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımlarıyla görkemli bir açılışa ev sahipliği yapan etkinlik, 5 Kasım’da sona erdi. Yurtdışı ve yurtiçinden gelen toplam 30 bini aşkın kişinin ziyaret ettiği SANTEK 2017 Fuarı, sektöre önemli bir ivme kazandırdı. 300 firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile sektöre ilişkin birçok seçenek sunan etkinlikten katılımcı ve ziyaretçiler memnun ayrıldılar.”

“Önemli iş bağlantıları kuruldu”
SANTEK 2017 için önemli tanıtım çalışmalarının gerçekleştirildiğini dile getiren yetkililer, “Tüyap yurtdışı ofisleri, Kocaeli Sanayi Odası ve Avrupa Birliği Türkiye İş Geliştirme Merkezleri’nin (ABİGEM) çalışmaları sonucunda; Hırvatistan, Gürcistan, Rusya, Belarus, İran, Irak, Ürdün, Tunus, Fas, İsrail, Bulgaristan, Bosna Hersek, Makedonya, Sırbistan ve Hollanda’dan gelen yüzlerce yabancı alıcı ve katılımcılar, etkinlikte birebir görüşme fırsatı yakaladılar. Görüşmeler sonucunda, ülke ekonomisine katkı sağlayacak yüksek ölçekli iş bağlantıları kuruldu. Bunun yanı sıra, çevre illerden binlerce ziyaretçiyi ağırlayan fuar stratejik bir iş platformuna dönüştü. Etkinlik süresince Türk savunma sanayisinin önde gelen kuruluşları; Aselsan, Havelsan, Roketsan, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu, TAI-TUSAŞ, TEI, İşbir Elektrik, yapmış oldukları görüşmeler sonucunda yerli tedarikçi bulma konusunda önemli adımlar attılar” diyerek sözlerini noktaladılar.