Şahinay Makina yatırımlarına devam ediyor

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren Şahinay Makina, Dilovası İmes Organize Sanayi Bölgesi'nde, 4 bin metrekarelik kapalı alanda 32 personeli ile müşterilerine hizmet veriyor. Firma, aylık 200 ton sac işleme kapasitesine sahip.

A+ A-

Dilovası İmes Organize Sanayi Bölgesi'nde, 4 bin metrekarelik kapalı alanda 32 personeli ile faaliyetlerini sürdüren Şahinay Makina, aylık 200 ton sac işleme kapasitesine sahip. Her geçen gün emin adımlarla büyümeye devam eden firma, gelişen dünya ve teknolojiye paralel olarak değişen müşteri taleplerine hızlı iş gücüyle cevap veriyor. Küresel pazarda geçerli bir standart olan IATF 16949:2016 Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi Belgesi'ne de sahip olan Şahinay Makina, 2018'de üretim kapasitesini artırmak için makina yatırımı da gerçekleştirdi.

İlhan: "Kalitemizden ödün vermiyoruz"
Dönüşen dünyaya ayak uydururken, güven ve birliğin gücünü kaybetmeden ilerlediklerinin altını çizen Şahinay Makina İş Geliştirme Direktörü Birgül Şahingöz İlhan, "Teknolojik devrimlerin yaşandığı bir dünyada halen değişmeyen bir beklenti var; o da güven. Güvenilir bir tedarikçi sizin aynanızdır. Müşterilerimizin ihtiyaçlarını en ön planda tutarken; kalitemizden ve hızlı çözümlerimizden ödün vermiyoruz. Kalite, güven ve süreklilik sağlarken; teknolojiye bağlı dönüşümlerde de iş ortaklarımızla birlikte ilerleyen değişimi ve gelişimi benimsiyoruz. Yeni pazarları araştırmaya devam ediyoruz. Metal sac şekillendirme konusunda direkt ihracat yapmak üzere altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sektörümüz ile ilgili yenilikleri yakından takip ediyor ve inovasyonla sürdürülebilir büyümeyi hedefliyoruz" dedi.

"Kadın çalışan oranımız yüzde 40'ı buluyor"
Sektörde kadın çalışan sayısının oldukça az olmasına rağmen, hiç çalışmamış kadınları dâhi bünyelerinde istihdam ettiklerinin altını çizen İlhan, şöyle konuştu: "Kadın çalışan oranımız yüzde 40’ı buluyor. Firmamızda 10’a yakın kadın çalışan birebir üretimde yer alıyor. İş sahasında kadın erkek eşitliğine önem veriyoruz. Gelecek yıllarda kadın istihdamının çok daha fazla artış göstereceğine inanıyoruz. Sektördeki kadın çalışan oranının artışının, kadının doğasında olan dikkat ve titizlik özelliği nedeniyle kalite açısından iyi sonuçlar alınmasına olanak sağlayacağını düşünüyoruz."
Firmalarının organik bahçesinde yetiştirdikleri ürünlerle sürdürülebilirliğe dikkat çektiklerini kaydeden Birgül Şahingöz İlhan, "Ayrıca, çalışanlarımızın çocuklarına özel eğitim bursu imkânı tanıyarak, kurumsal sosyal sorumluluğu önce kendi bünyemizde uyguluyoruz. Gelecekte de söz konusu alanda yeni projelere imza atmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diyerek sözlerini noktaladı.