Sac işlemeciler EuroBLECH 2018’de buluşacak

Sac işleme sektörünün uluslararası alanda önemli bir etkinliği olan EuroBLECH 2018, 23-26 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın Hannover kentinde düzenlenecek.

A+ A-

Yalçın GÜR

Ülkemiz makinacıları ve metal iş­leme teknolojilerinin ilgilileri ta­rafından yüksek katılımla yakından takip edilen ve sac-metal işleme teknolojilerinin uluslararası boyutta çok önemli fuarı olarak bilinen EuroB­LECH (25. Uluslararası Sac Metal İş­leme Teknolojileri Fuarı), 23-26 Ekim 2018 tarihleri arasında Hannover’de gerçekleştirilecek. Etkinlik, sac işle­menin profesyonellerinin buluşması için önemli bir ortam sunuyor. Sek­törün tüm tarafları; en son teknolojik yenilikleri, hâlihazırda devam eden geliştirme çalışmalarını ve yeni ürün­leri görerek tartışma açısından küresel bir platform şansı buluyorlar. Geçmiş yıllardaki etkinliklere bakıldığında; he­men her türlü ölçekteki firmadan katı­lımcı ve ziyaretçi çeken bir fuar göze çarpıyor. Metal işleme uzmanı olarak bilinen mühendis-teknisyen, üretim yöneticisi, kalite yöneticileri ve diğer teknik yöneticiler yanında; ilgili saha­lardan diğer uzmanlar, satınalmacılar, imalatçılar ile R&D dünyası, dernekler ve birlikler olmak üzere birçok kesim­den konusunda etkin profesyonellerin ve iş insanlarının fuarın izleyicisi oldu­ğu görülüyor.

‘Dijital gerçekliğe adım atın’
Fuar, ‘Dijital gerçekliğe adım atın’ mottosuyla, 40 ülkeden bin 500 katı­lımcının 89 bin metrekarelik gelenek­sel ürünler yanında, en son yenilik­leri sergilediği bir alan için hazırlıkları hızlandırmış bulunuyor. EuroBLECH, sac metal işlem teknolojilerinin tüm zincirini şu başlıklar altında kapsıyor: Sac metal, tüp, profiller, elleçleme (yükleme, boşaltma ve taşıma), şekil­lendirme, nihâi-tamamlanmış ürünler, parçalar, birleştirilmiş-komple ürünler, ayırma, kesme, bağlama, kaynak, metal working-esnek sac metal iş­leme, tüp/kesit işleme, kompozitler, yüzey işleme, takımlar, kalıplar, CAD/ CAM/CIM sistemleri/veri işleme.