Prysmian Group’ta üst düzey atama

22 yıldır Prysmian Group bünyesinde çalışan Erkan Aydoğdu, grubun Güneydoğu Asya ve Pasifik Bölgesi CEO’su olarak atandı.

A+ A-

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su Erkan Aydoğdu, grubun Güneydoğu Asya ve Pasifik Bölgesi CEO’su oldu. 22 yıldır Prysmian Group bünyesinde çalışan Aydoğdu, yeni görevinde bölgedeki sekiz ülkeden sorumlu olacak.
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan ve Prysmian Kablo’da 1997’de Üretim Planlama Departmanı’nda çalışmaya başlayan Aydoğdu, 2000 yılında İtalya’ya giderek Proses Kaizen Mühendisi olarak görev aldı. 2001-2002 yılları arasında şirketin Avrupa’daki değişik fabrikalarında sürekli iyileştirme ekiplerine liderlik yapan Aydoğdu, 2003’te Türkiye’ye dönerek sırasıyla Lojistik Şefi ve Lojistik Müdürü; 2010 yılında ise Ar-Ge ve Lojistik departmanlarının Direktörlüğü görevlerini üstlendi. Erkan Aydoğdu, Ocak 2015'ten beri Türk Prysmian Kablo’nun CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevine devam ediyordu.
Erkan Aydoğdu’nun 16 Haziran 2019 tarihi itibariyle yönetimini üstleneceği Prysmian Group’un Güneydoğu Asya ve Pasifik Bölgesi’nde; Singapur, Endonezya, Tayland, Malezya, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda ve Filipinler olmak üzere sekiz ülke bulunuyor. Söz konusu atamayla birlikte Aydoğdu; yedi fabrika, bir Ar-Ge merkezi ve bin 400 çalışanın yönetimini devralacak.