Prysmian Group Türkiye’ye iki yeni ödül

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından her yıl düzenlenen “Ekonomiye Değer Katanlar 2016 Ödülleri’nde, Prysmian Group Türkiye, “Elektrik-Elektronik Sektörü” birincisi oldu. Ayrıca firma, ihracat dalında ödüle lâyık görüldü.

A+ A-

Prysmian Group’un Türkiye operasyonu Prysmian Group Türkiye, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından verilen “Ekonomiye Değer Katanlar 2016 Ödülleri”nde, “Elektrik-Elektronik Sektörü” birincisi oldu ve ayrıca, ihracat dalında ödüle lâyık görüldü.
BTSO’nun, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan iş dünyası temsilcilerini ödüllendirdiği tören, Bursa Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. “Ekonomiye Değer Katanlar 2016 Ödül Töreni”ne; BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ile birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Valisi İzzettin Küçük, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, BTSO Meclis Başkanı Remzi Topuk, meclis ve komite üyeleri ile Bursa iş dünyası temsilcileri katıldı. Bursa iş dünyasının gurur gecesinde sekiz ayrı kategoride 71 ödül sahiplerini buldu. “Gelir Vergisi”, “Sektör Liderleri”, “Kurumlar Vergisi”, “Dönüşüm ve Fark Yaratanlar”,  “İhracat”, “En Başarılı KOBİ’ler”, “İnovasyon” ve “İş Barışına Katkı Sağlayanlar” kategorilerinde, kent ve ülke ekonomisine yüksek düzeyde katkı sağlayan Bursa iş dünyası temsilcileri ödüllendirildi.
Prysmian Group Türkiye de, aldığı iki ödülle Bursa’nın en başarılı şirketleri arasında yer aldı. Elektrik-Elektronik Sektörü birinciliği ve ihracat dalında kazandıkları ödülleri, Prysmian Group Türkiye CEO’su Erkan Aydoğdu ile Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kongur, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nun elinden aldılar.

Kongur: “Haklı bir liderliğe sahibiz”
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prysmian Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Halil Kongur, şunları söyledi: “Yenilikçi ürün ve yüksek teknolojili üretim süreçleri firmamızın rekabette güçlü olduğu temel noktalar arasındadır. Ayrıca, müşteri memnuniyetine ve müşteri hizmetlerine verdiğimiz büyük önem dolayısıyla, sektörümüzde de haklı bir liderliğe sahibiz. Bursa’nın en köklü ve başarılı şirketleri arasında yer alarak, BTSO’nun ‘Ekonomiye Değer Katanlar Ödül Töreni’nden iki ödülle dönmek bizi son derece gururlandırdı.”

Aydoğdu: “Sağlam adımlarla ilerliyoruz”
‘Türkiye’yi Yarınlara Bağlıyoruz” misyonları doğrultusunda, her gün daha sağlam adımlarla ilerlediklerini ifade eden Erkan Aydoğdu ise, 2015 yılında toplam 990 milyon TL olan cirolarının yüzde 29’unu ihracattan elde ettiklerini söyledi. Aydoğdu, “Büyük bir özveri ile çalışan, son derece deneyimli bir ekibe sahip olmanın avantajlarını, Türk kablo sektörünün içinde bulunduğu bu ortamda, aldığımız ödüllerle bir kez daha görüyoruz” diye konuştu.