ProNest’in 2019 sürümü yayınlandı

ProNest® 2019 sürümü, müşterilerin daha verimli ve kârlı çalışmasını sağlayacak onlarca yeni özelliği ve güçlendirmeyi içeriyor.

A+ A-

Hypertherm

Endüstriyel kesme sistemleri ve yazılımları üreticisi Hypertherm, otomatik kesmede kullanılan gelişmiş CAD/CAM yerleştirme yazılımında majör bir sürüm güncellemesini temsil eden ProNest® 2019 sürümünü yayınladığını duyurdu. Bu yeni sürüm, müşterilerin daha verimli ve kârlı çalışmasını sağlayacak onlarca yeni özelliği ve güçlendirmeyi içeriyor. Yeni özellikler şu şekilde:
- Hızlı dönüştürme için rasterden vektöre işlevi: .jpeg formatındaki ve benzeri resimlerin kesme için çabucak CAD dosyalarına dönüştürülmesini sağlar.
- Fly cutting: İnce malzemeler üzerinde daha hızlı lazer kesim yapılmasını ve kesme kafasını yavaşlatmadan veya durdurmadan delikler açılabilmesini sağlar.
- Design2Fab® 6 entegrasyonu: Metal plaka kesen müşterilerin bağlantı parçalarına doğrudan ProNest’ten erişebilmesini sağlar.
- Sürüklerken döndürme işlevi: Özellikle büyük parçaların konturları etrafına yerleştirirken, daha hızlı manuel yerleştirme yapılmasını ve plakanın daha iyi kullanılabilmesini sağlar.

Stillwell: “Güçlü bir temel baz alınarak geliştirildi”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hypertherm CAD/CAM yazılım ürünlerinde Kıdemli Ürün Pazarlama Müdürü olan Tom Stillwell, “ProNest 2019 sürümü, kesme yöntemi ne olursa olsun; ister plazma, lazer, su jeti, oksigaz veya ister kombine zımba kullanılsın, müşterilerin verimliliklerini ve kârlılıklarını artırmak için ihtiyaç duydukları özellikleri mutlaka elde etmeleri için zaten güçlü olan bir temel baz alınarak geliştirilmiştir. Bu yeni sürümde, kesme işlemini tam otomatik hale getiren özellikleri dâhil etme süreci devam ettirildiği gibi kullanıcı becerileri, küçük fabrikaların ve Industry 4.0 yazılımının ERP/MRP sistemleri ve diğer destekleyici yazılımlarla entegre edilmesiyle artırılmıştır” diye konuştu.
ProNest yazılımı, diğer markalara kıyasla çok daha fazla sayıda kesme makinası üreticisi tarafından tercih edilen bir yazılımdır. Bu yazılım; True Hole®, Rapid Part™ ve True Bevel™ dahil olmak üzere Hypertherm SureCut™ teknolojisini tam destekleyen, artı kolay kurulan ve optimize edilmiş işlem parametrelerine sahip olan tek yazılımdır. Ayrıca Hypertherm, hafif üretim ortamlarında kullanım için ProNest LT ve ProNest LTS yazılımlarında yükseltmeler yapıyor. Aktif yazılım aboneliği olan kullanıcılar, ellerindeki ürünü bu yeni sürüme ilave bir ücret ödemeden yükseltme yapabilecek ve sınırsız teknik destek almaya ve diğer avantajlardan yararlanmaya devam edecektir.