ProNest CAD/CAM yerleştirme yazılımında minör sürüm güncellemesi yapıldı

ProNest® 2019’da minör sürüm güncellemesi, müşterileri daha verimli hâle getirecek ve daha fazla kâr elde etmelerini sağlayacak hedeflenmiş özellikleri ve güncellemeleri içeriyor.

A+ A-

Hypertherm

Endüstriyel kesme sistemleri ve yazılımları üreticisi olan Hypertherm, otomatik kesim için CAD/CAM yerleştirme yazılımı olan ProNest® 2019’da minör sürüm güncellemesi yaptı. Bu yeni sürüm, müşterileri daha verimli hâle getirecek ve daha fazla kâr elde etmelerini sağlayacak hedeflenmiş özellikleri ve güncellemeleri içeriyor. Yeni özellikler arasında şunlar sayılabilir:
- PDF içeri aktarma özelliği sayesinde, programcılar ve operatörler vektör bazlı PDF dosyalarını, örneğin mühendislik çizimlerini veya teknik özellik sayfalarını doğrudan içeri aktarabilirler. Böylelikle, .dxf ve .dwg dosyaları oluşturma ihtiyacı ortadan kalkarak, parçaların ve iş tekliflerinin içeri aktarılması daha kolay ve hızlı hâle gelir.
- Markalama metni ekleme özelliğiyle içeri aktarma sırasında parçalara; parça adı, müşteri adı veya iş emri numarası gibi benzersiz tanımlama bilgilerini otomatik olarak eklemek mümkün olabilir.
- Yeniden konumlandırma çalışma bölgeleri, yeniden konumlandırma makinalarının parçaları şimdi bölümler hâlinde kesebilmesi sayesinde, parçaların tek bir yuvada çok sayıda çalışma bölgesine yayılmasına olanak tanır. Böylelikle, kesim yeniden pozisyonlandırma öncesinde bir çalışma bölgesinde başlatılırken diğer çalışma bölgesinde tamamlanabilir.

Majör iyileştirmeler de yapıldı
Hypertherm ayrıca, hafif endüstriyel kesim için tasarlanmış olan ProNest LT yazılımında çeşitli majör iyileştirmeler de yaptı. ProNest LT’ye eklenen yeni özelliklerden bazıları şunlar:
- Parçaların, parça geometrisi bölümlerine göre nasıl kesileceğini belirlemek için kullanılan kesim teknikleri. Örneğin; köşeler, giriş/çıkışlar ve yaylar için kesim hızı ayarlarının otomatik yapılması.
- Otomatik yükseklik kontrolü; iç profil boyutu, kırpma kesimi, artık kesimi ve çıkışlar gibi belirli parametrelere göre otomatik olarak devre dışı bırakılabilir.
- PDF içeri aktarma LT düzeyinde de dâhil edilecektir.

Stillwell: “Kullanımı kolay bir yazılım”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Hypertherm CAD/CAM Yazılım Ürünleri Pazarlama Proje Yöneticisi Tom Stillwell, “Doğrudan müşteri tabanımızdan gelen geri bildirimler çerçevesinde bu özellikler eklendi ve bunlar sayesinde müşterilerimiz hem verimliliği, hem de kârlılığı artırmak için ihtiyaç duydukları özel araçlara kavuşmuş oldular. Aynı zamanda, yazılım hem yeni, hem de deneyimli kullanıcıların faydalanabilmesi için kullanımı kolay bir yazılım olmaya devam ediyor” diye konuştu.