Profinet s2 sistem Redundancy ile I/O çözümleri

IP67 korumalı IO-Link Master, şu anda process otomasyonu ile ilgili Profinet redundancy konseptini destekleyen türünün tek cihazıdır.

A+ A-

Turck

Hannover Messe'de Turck’un TBEN-L5-8IOL’si, Profinet S2 sistem yedekliliğine sahip ilk fieldbus modülü olarak sunuluyor. IP67 korumalı IO-Link Master, şu anda process otomasyonu ile ilgili Profinet redundancy konseptini destekleyen türünün tek cihazıdır. G/Ç modülü upgrade yapılarak, iki kontrol cihazıyla tek bir bağlantı iletişim bağlantısı kurabilir (birincil kontrol cihazı ve yedeklemesi). Bu şekilde; ana modül pozisyon göstergeleri, valf blokları, I/O hub'ları ve yüksek erişilebilirlik sistemleri dünyasındaki sensörler gibi mevcut IO-Link cihazlarının entegrasyonunu sağlar.
TBEN-L5-8IOL, ilk Profinet sistem Redundacny sertifikasının yayınlanmasından hemen sonra ek işlevle donatıldı. Yıl boyunca Turck, TBEN serisinin IP67 blok I/O modülleri, FEN20, BL20 ve excom serisi gibi pano içi I/O sistemlerine de Redundancy çözümünü uygulayacak. Böylece, Profinet S2 sistem yedeklemesi Turck'un tüm fieldbus portföyünde yakında standart hale gelecek.