Polonya’da endüstriyel bahar

Metal ve çeşitli malzeme işleme, otomasyon ve diğer ilgili üretim teknolojilerinin tüm taraflarını Polonya’da 26-28 Mart 2019 tarihleri arasında buluşturacak olan Kielce Fuarı, önemli bir ortam ve fırsat sunuyor.

A+ A-

Yalçın GÜR

26-28 Mart 2019 tarihleri arasında Polonya’da gerçekleştirilecek olan Kielce Fuarı, uzun yıllardır düzenlenen ve endüstri dallarındaki trendleri belirleyen bir etkinlik olarak biliniyor. Uluslararası öneme sahip etkinliğin yetkilileri, geçen yıl 12 binden fazla ziyaretçinin gezdiği Kielce’ye 35 ülkeden 900 şirketin katıldığını söylediler. Söz konusu verilerin fuarın itibarlı özel bir etkinlik olduğunun önemli bir göstergesi olduğunu kaydeden yetkililer, şöyle konuştular: “Etkinliğe katılanların birçoğu, Kielce’ye tekrar katılacaklarını çok önceden teyit ettiler.”
Etkinliğin bir parçası olmak için son çağrıyı yaptıklarını belirten ilgililer, fuarın Türkiye ve Polonya arasında ticari ve sınaî işbirliklerini artırmak açısından da büyük bir fırsat sunduğunu söylüyorlar. İlgililer ayrıca, Türkiye’den üreticilerin ve satın almacıların ilgisinin sürekli artmasından duydukları memnuniyeti de dile getiriyorlar.

Polonya pazarının merkezinde yer alıyor
Endüstriyel baharın kalbini oluşturan metal ve çeşitli malzeme işleme teknolojileri, robotlar, otomasyon ve benzeri teknolojiler, saygın fuar markası olan STOM şemsiyesi altında farklı salonlarda sergileniyor. Kielce Fuarı'nda ‘Endüstriyel Bahar’ kapsamında; STOM-Tool (Metal İşleme, Takımlar ve Takım Tezgahları), STOM-Blech&Cutting (Sac Metal İşleme ve Kesme), STOM Laser (Endüstriyel Lazer ve Lazer Teknolojileri), STOM-Robotics, WirtoProcessy (Sanal İşlemler), Spawalnictwo (Kaynak Teknolojileri ve Ekipmanları), DNI Druku 3D (3D Baskı Teknolojileri ve Yazıcıları), Pneumaticon (Pnömatik), Control-STOM (Kontrol Teknolojileri), Expo-Surface (Yüzey İşleme), Elektronik ve Otomasyon Fuarı, 3D Yazdırma Günleri ve benzeri çeşitli başlıklar altında etkinlikler düzenlenecek. Söz konusu etkinlikler, endüstriyi geniş bir perspektifle ele alıyor ve en yenilikçi ürünlerle çözümlerin tanıtılmasına odaklanıyor.Entegre malzeme işleme ve üretim teknolojileri fuarı
Üretim makina, teknoloji ve proseslerinin entegre bir şekilde sergilenmesini sağlayan Kielce Fuarı’nda düzenlenen etkinlik; Polonya pazarına ulaşmak, ürün ve hizmetleri tanıtmak, satmak ve Polonya endüstrisinin ürün ve hizmetlerini tanımak isteyenler için önemli fırsat ve olanaklar sunuyor. Sadece Polonya’dan değil, Avrupa ve dışından gelen katılımcılar ile ziyaretçiler de önemli miktarda iş potansiyeli oluşturuyorlar. Fuarla ilgili görüş belirten katılımcı ve ziyaretçiler memnuniyetlerini paylaşıyorlar. Veriler, fuarın ziyaretçi ve katılımcı sayısını her yıl dikkat çekici oranlarda artırdığını gösteriyor. Katılımcılarının birçoğunun ‘Endüstriyel Bahar’ etkinliğine sonraki yıllarda katılacaklarını çok önceden teyit etmeleri ise, fuarla ilgili diğer önemli bir olumlu gösterge olarak duruyor. Üretim makina ve teknolojilerinin tüm boyutlarıyla sergilendiği etkinlik ortamı, profesyonel ziyaretçisiyle birlikte özel bir ihtisas fuarı olarak ajandalarda yerini alıyor.