PlastEurasia İstanbul 5 Aralık’ta kapılarını açacak

Küresel ekonomideki tüm dalgalanmalara rağmen büyümesini sürdüren Türk plastik sektöründe gözler PlastEurasia Fuarı’na çevrildi. Etkinlik, 5-8 Aralık tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.

A+ A-

Plastik sektörünün buluşma noktası PlastEurasia İstanbul 2018 (Uluslararası İstanbul Plastik Endüstrisi Fuarı), bu yıl 28. kez ziyaretçilerine kapılarını açacak. Etkinlik, PAGEV (Türk Plastik Sanayicileri, Araştırma, Geliştirme ve Eğitim Vakfı) ve Tüyap işbirliğinde, 5-8 Aralık tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek.
PlastEurasia’nın açılış törenine; EuPC-Avrupa Plastik Üreticileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Renato Zelcher, PlasticsEurope Avrupa Hammadde Üreticileri Derneği İcra Direktörü Karl Foerster, ACC Amerikan Kimya Konseyi Genel Müdürü Keith A. Christman, GPCA Körfez Ülkeleri Petrokimya ve Kimya Birliği Genel Sekreteri Dr. Abdulwahab Al-Sadoun katılacak.

“Avrasya’nın alanındaki en büyük buluşması”
Etkinliğin, Avrasya’nın plastik sektörüne yönelik en büyük ticari buluşması olduğunu vurgulayan yetkililer, “PlastEurasia’ya; Çin, Hindistan, Tayvan ve İran’dan milli katılım gerçekleşecek. Uzak Doğu ve Orta Doğu’dan Avrupa’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a kadar birçok ülkeden fuara katılacak sektör firmaları yeni işbirlikleri için ilk adımı atacaklar” dediler.
Türk plastik sektörünün üretim gücü ile Avrupa ikinciliğine ve dünya altıncılığına sahip olduğunu anlatan yetkililer, şöyle konuştular: “Türk plastik sektörünün ev sahipliğinde fuar süresince; plastik makinaları, kimyasal ve hammaddeler, makina yan sanayii, ısı ve kontrol cihazları ve kalıplar gibi birçok alanda en son teknoloji ürünler sergilenecek. Türk plastik sektörünün hem Avrupa, hem de kendi bölgesinde önemli bir güç haline geldiğini kanıtlayan PlastEurasia Fuarı, 2017 yılında 43 ülkeden bini aşkın firma temsilcisi ile yerli ve yabancı 50 binden fazla sektör profesyonelini ağırladı. Ayrıca etkinlik; Rusya, Suudi Arabistan, Irak, Filistin, Yunanistan ve Azerbaycan başta olmak üzere 31 ülkeden alım heyetlerine ev sahipliği yaptı.

“B2B toplantıları fuar öncesinde organize edilebilecek”
PlastEurasia ziyaretçilerinin, fuar süresince firma eşleştirmeleri sağlayan ‘MyTuyap Eşleştirme Sistemi’ni kullanabileceklerinin bilgisini veren yetkililer, “Böylece ziyaretçiler, ilgilendikleri alanlarda hizmet veren katılımcıları görüp, 7/24 toplantı organize edebilme ve doğrudan e-posta gönderebilme şansına sahip olacaklar. Fuar katılımcılarına en yüksek faydayı sağlamayı hedefleyen sistem sayesinde, B2B toplantıları fuar öncesinde organize edilebilecek. Tüyap’taki 10 salonda gerçekleştirilecek PlastEurasia’nın, bu yıl 100’den fazla ülkeden 8 bine yakın uluslararası ziyaretçiyi ve toplamda 60 bini aşkın sektör temsilcisini ağırlaması bekleniyor” diyerek sözlerini noktaladılar.