Plasma-105 Ultra Plasma kesme makinası

Askaynak Plasma-105 Ultra, aynı ortamda çalışan diğer cihazların yaydığı şebeke gürültülerinden veya elektromanyetik alanlardan etkilenmediği için performans kaybı yaşatmıyor.

A+ A-

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak

Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak, gelişmiş elektronik tasarımı ve güvenli topraklama bağlantıları sayesinde elektrik çarpma tehlikesine karşı yaşamsal risk oluşturmayan Plasma-105 Ultra’yı sunuyor. Kesim işlemlerinde üstün performans arayanlar için tasarlanan ürünün sabit akım kontrol teknolojisi (hall sensor) sayesinde, operatörün el hassasiyetini kaybetmesi gibi durumlarda dâhi çıkış akımı değişmiyor. Böylece, her zaman ayarlanan akım değerinde kusursuz kesim yapma olanağı veriyor. 100 A kesme akımı ile özellikle 32 mm kalınlığa kadar olan ve karbon çeliğinden üretilen malzemeler üzerinde yüksek kalitede çapaksız kesme işlemi yapılabiliyor.
Askaynak Plasma-105 Ultra, aynı ortamda çalışan diğer cihazların yaydığı şebeke gürültülerinden veya elektromanyetik alanlardan etkilenmediği için performans kaybı yaşatmıyor. Aynı zamanda, CE belgesinin ve EN 60974-1 ile EN 60974-10 standartlarında belirtilen LVD ve EMC ile ilgili yönetmeliklerin sunduğu tüm avantajlara ve güvencelere de sahip.

Durmadan kesme imkânı sunuyor
Grid kesim özelliği sayesinde torcun tetiğine sadece bir kere basarak, aralarında boşluk olan ızgara, parmaklık ve benzeri formdaki parçaları durmadan kesme imkânı sunuyor. Yüksek dayanıma sahip kauçuk kaplı enerji kablosu kaynak sırasında güvenli bir şekilde çalışma olanağı sağlarken; ön ve arka panelde bulunan özel tasarıma sahip ızgaralar, makina içerisine su girişini IP21S standartları çerçevesinde engelliyor.
Şebekedeki aşırı yüklenmeler nedeniyle makina üzerinde anlık akım yükselmelerinin oluşması veya makinanın aşırı ısınması durumunda koruma ünitesi devreye giriyor ve termik uyarı lambası yanarak operatörü uyarıyor. Torç bağlantısı ve düşük hava basıncı uyarı lambası ise, makinaya giren hava basıncının yeterli olmaması veya kesme torcunun makina ile olan bağlantısında sorun oluşması durumunda yanarak operatörü uyarıyor. Kaynak ustaları, hava basınç göstergesinin ön panelde olması sayesinde, makinaya gelen hava basıncını kolayca kontrol edip ayarlayabiliyorlar.