Pilz Türkiye, Üsküdar Amerikan Lisesi Robotik Kulübü’ne sponsor oldu

Pilz; Üsküdar Amerikan Lisesi Robotik Kulübü’ne maddi ve teknik yardım sağlayarak, Amerika’da düzenlenecek olan FIRST Robotics Competition etkinliğine katılma yolunda öğrencilere destek verecek.

A+ A-

Pilz ve Üsküdar Amerikan Lisesi Robotik Kulübü sponsorluk anlaşmasına imza attı. Yapılan işbirliği çerçevesinde Pilz; Üsküdar Amerikan Lisesi Robotik Kulübü’ne maddi ve teknik yardım sağlayarak, Amerika’da düzenlenecek olan FIRST® Robotics Competition etkinliğine katılma yolunda öğrencilere destek verecek.

Çopur: “Önemli bir fırsat yaratacak”
Konu hakkında açıklamalarda bulunan Pilz Türkiye Genel Müdürü Yavuz Çopur, ‘Üsküdar Amerikan Lisesi öğrencilerinin henüz lise çağında dâhi olsa, teknoloji ve mühendislik alanlarında kendilerini geliştirmeleri ve bir hedefe yönlenmeleri açısından bu desteğin önemli bir fırsat yaratacağına inanıyoruz” dedi.

1-4 Mart tarihleri arasında düzenlenecek
FRC İstanbul Regional Etkinliği, 1-4 Mart 2019 tarihlerinde Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda gerçekleştirilecek. Etkinlikte öğrenciler, belirlenen tema ve kurallar dâhilinde robotlarını sergileyerek ve yarışmalara katılarak, 17-20 Nisan tarihleri arasında Houston’da düzenlenecek olan Dünya Şampiyonası’na katılmaya hak kazanarak Türkiye’yi temsil edecekler. 26 yıldır Amerika’da devam eden FIRST® Robotics Competition etkinliğinin tamamı sponsorlar ve gönüllüler ile gerçekleştiriliyor. Organizasyon; öğrencilere yardımlaşmayı, takım ruhunu benimsetmeyi, bilim ve teknolojiye olan ilgilerini artırmayı sağlamak hedefiyle düzenleniyor.